Blízko mistrovskému titulu - AC Sparta Praha

Blízko mistrovskému titulu

26. 5. 2018 | 14:26zpět na seznam novinek

Sparťanky se díky výhře 3:0 nad Slavií dostaly kolo před koncem 1. ligy žen na první příčku tabulky a jsou blízko mistrovkému titulu. Dvakrát skórovala Stašková, jednou Strom.

Slavii by k přiblížení se k titulu stačila v derby i remíza. A podle toho i nastoupila, jinak obvyklé rozestavení 4-4-2 vyměnila za defenzivnější 4-5-1. Nejvážnější slávistickou příležitost v prvním poločase měla už ve 3. minutě Szewieczková, ale gól z toho nebyl. Poté už převzala iniciativu Sparta. Z dálky to zkoušla Stárová, Votíková dokázala míč vyrazit nad břevno. Ve 22. minutě Strom po přiťuknutí od Staškové trefila břevno hostující branky. A hlavičku Burkenroad po centru od Nepokojové Votíková zneškodnila.

Ve 31. minutě už šla Sparta do vedení. Bertholdová krásným dlouhým balónem našla na levé straně Strom, která zatáhla míč dopředu. Následně přihrála Staškové, která otevřela skóre utkání - 1:0! Za tohoto stavu skončil první poločas.

Vstup do druhé půle sparťankám vyšel. V 50. minutě střelu Burkenroad brankářka Slavie Votíková pouze vyrazila a z dorážky se tak prosadila Strom - 2:0! Po 65 minutách hry se mohla Slavia dostat znovu do zápasu, Pižlová totiž faulem na Divišovou zavinila pokutový kop. Brankářka Pižlová však parádním zákrokem Svitkové penaltu chytila! To byl možná rozhodující zlom.

Zvýšit sparťanské vedení mohla v 76. minutě Burkenroad, její zakončení ale mířilo nad branku. Aktivní Burkenroad však nemusela smutnit, sedm minut před koncem její centr do vápna propadl až ke zcela volné Staškové, která upravila už na 3:0! Tímto výsledkem také zápas skončil.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:0 (1:0)

Branky: 31., 83. Stašková, 50. Strom

ŽK: 43. Odehnalová - 61. Bartovičová, 68. Veselá, 88. Pincová, 90.+2. Dědinová
Rozhodčí: Zadinová - Štychová, Špindlerová
Diváci: 350

Sparta: Pižlová - Odehnalová, Raben, Vyštejnová - Nepokojová (70. Hälinen), Bertholdová, Stárová (82. I. Martínková), Strom (90.+2. Dlasková) - L. Martínková - Stašková (85. Křivská), Burkenroad (87. Bužková)

Slavia:
Votíková - Chlastáková (52. Dědinová), Sedláčková, Pincová, Bartoňová (88. Jarchovská) - Divišová, Bartovičová, Pěničková (57. Necidová), Svitková, Szewieczková (54. Veselá) - Kožárová

V neděli 27. května se ještě dohrává předposlední kolo, už jistě třetí Slovácko hraje s jistě třetí Plzní. V posledním kole jedou sparťanky do Dobřan k zápasu proti Viktorii Plzeň. Slavia se utká se Slováckem. Oba zápasy se hrají 3. června od 14:00.

Pozápasový rozhovor s Peterem Bartalským zde.