AC Sparta Praha

Soupeře jsme přehráli pohybem a rychlou kombinací

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Rezervní tým

30. 4. 2012 | 18:31zpět na seznam novinek

Po návratu z angažmá v Interu Milán se v první části sezony aklimatizoval na přechod zpět do českého prostředí. V jarních odvetách už ale mají výkony Milana Jiráska vzestupnou tendenci, naposledy technicky skvěle vybaveny středopolař pomohl gólem a velmi dobrým výkonem k výhře sparťanské juniorky nad Bohemians Praha.


Milane, jak jsi byl spokojen s výkonem a výsledkem sobotního utkání?

O spokojenosti s výsledkem nemá cenu ani moc mluvit, všichni jsme moc rádi, že jsme dokázali Bohemians porazit. A myslím, že spokojeni můžeme být vcelku i s předvedenou hrou. Dařily se nám rychlé, pohledné kombinace a celkově jsme dokázali být pro soupeře hodně nebezpeční. Rezervy jsme měli v důrazu, jinak ale musíme celé utkání hodnotit pozitivně.

Nečekal jsi od soupeře lepší výkon? Tým, který bojuje o postup do první ligy a vy jste ho na hřišti jednoznačně přehráli…

Hodně nám pomohla dobře zvolená taktika. Věděli jsme, že soupeř má v týmu hodně starších hráčů, kteří mají sice hodně zkušeností, ale s rychlostí a pohyblivostí už to taková sláva není. Což se potvrdilo. Dařilo se nám rychle kombinovat a bylo vidět, že Bohemka často nestíhala. A co se týče jejich výkonu, vzhledem ke skladbě kádru nehrají kdovíjak pohledný kombinační fotbal. Zisk bodů mají založený na velkém důrazu a dobře zahrávaných standardních situacích. K těm jsme je příliš často nepouštěli a to byl jeden z důvodů našeho úspěchu.

Ty osobně jsi měl na výsledku veliký podíl, když jsi dobrý výkon korunoval krásnou vyrovnávací brankou. Mířil jsi při své střele, nebo jsi jen zavřel oči a s co největší razancí kopl do balonu?

Trenéři nás často nabádají, abychom stříleli ze střední vzdálenosti, tak se to snažíme plnit. Když jsem ses balonem otočil, viděl jsem, že mám čas a prostor tak na dva kroky a poté hned musí přijít střela. Snažil jsem se tlačit balon na zadní tyč. Ale tvrdit, že to vyšlo přesně tak, jak jsem chtěl, by asi bylo hodně sebevědomé, protože podobná střela člověku vyjde jen málokdy. Každopádně jsem za svůj první soutěžní gól v dresu sparťanské rezervy moc rád, tím spíše, že přispěl k zisku tří bodů.

Ve dvou posledních zápasech tebe a Zdeňka Folprechta ve středu zálohy doplňuje také Jakub Rada. Je na hřišti znát, že se jedná o hráče, který má ve druhé lize odkopáno již několik sezon?

Znát to určitě je. Je vidět, že Jakub v našem týmu patří k těm starším, zkušenějším hráčům, kteří ani pod tlakem nezmatkují a dokážou uklidnit spoluhráče i celou hru. Mně osobně se s Jakubem spolupracuje velmi dobře. Je pro nás výhoda, že jsem ve středu zálohy ve třech. Dokážeme si navzájem pomoct a vyhovět jak při útočení, tak při bránění.

Utkání s Bohemians Praha bylo v tomto roce první, které se hrálo ve velkém teplu, teploty šplhaly až ke třiceti stupňům Celsia. Jak se ti v takovémto počasí hrálo?

Je pravda, že ten teplotní skok byl opravdu veliký. Na druhou stranu, změna teplot byla už v týdnu, takže jsme měli trochu času se na to připravit. Slunce už v poledne, kdy se blížil konec zápasu, svítilo opravdu hodně silně, my ale měli kvalitní pitný režim jak v týdnu na trénincích, tak během samotného zápasu, takže se to dalo zvládnout.

 • ACS B - Střížkov
 • Milan Jirásek
 • AC Sparta Praha B – MFK Karviná 1:2; Milan Jirásek
 • Sparta B - Znojmo 1:4; Milan Jirásek
Coca-Cola

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Hlavní partneři
Premium partner