V Silvestrovském derby zvítězila Slavia

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

31. 12. 2000 | 0:00zpět na seznam novinek
Praha/Vršovice -  Na závěr letošního roku, současně století i tisíciletí se uskutečnilo na umělé trávě v Edenu tradiční derby starších pánů Slavia-Sparta. Přes značnou snahu se ani tentokráte nepodařilo Spartě nepříznivou bilanci z posledních let změnit a utkání skončilo 3:1 pro Slavii.       Od prvních minut viděli diváci velmi vyrovnané střetnutí. Oba týmy hrály spíše obraně a proto příliš příležitostí k vidění nebylo. V 18. minutě využil Řehák penaltu nařízenou za 3 rohové kopy a zajistil domácím vedení. Spartě se po změně stran naskytla obdobná příležitost. Bielikův pokus však zastavil brankář Šimurka, leč odražený míč dorazil do sítě Kabyl a vyrovnal. Z nerozhodného stavu se Letenští neradovali dlouho, protože ve 37. využil další penaltu Řehák a vítězství Slavie pojistil ve 43. minutě jediným gólem ze hry Šilhavý. Branky: 18. a 37. Řehák (obě z penalty), 43. Šilhavý - 33. Kabyl Žlutá karta: Řehák Rozhodčí: Zvonič - Draštík, Bubřil Poločas: 1:0 Slavia: Šimurka - Čermák, Janů, Řehák, Beránek, Příložný, Váňa, Šilhavý, Dušan Herda, Pešice, Víger, Lubas, Hrdlička, Karel Jarolím, Jeslínek, František Veselý Sparta: Sova - Stratil, Vrabec, Čabala, Berger, Slaný, Mlejnek, Bartoň, Josef Jarolím, Bielik, Kabyl, Denk, Bažant