AC Sparta Praha

Rozlučka bude určitě emotivní

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

24. 4. 2018 | 12:21zpět na seznam novinek

Krátce po konci aktuálního ligového ročníku proběhne na Letné rozlučka Tomáše Rosického. V sobotu 9. června se mezi sebou utkají týmy složené z hráčů, se kterými Tomáš nastupoval v národním týmu a hráči, se kterými hrál v Arsenalu či Dortmundu.

V úterý dopoledne proběhla v sídle FA ČR tisková konference, kde Tomáš společně s organizátory rozlučky prozradil další podrobnosti. Například i konkrétní jména hráčů. Během tiskové konference projevil zájem přicestovat například i Nuri Sahin, jenž se vypracoval z akademie Dortmundu až do A týmu. A v době, kdy Tomáš již hrál za Dortmund, Nuri Sahin podával jako žáček míče při zápase BVB, aby se následně setkali na hřišti a hráli proti sobě v Lize mistrů.

Informace o prodeji vstupenek najdete ZDE

O čem všem mluvil?

 

O hráčích

Kontaktoval jsem spoustu bývalých spoluhráčů. Některá jména už můžeme potvrdit, ale může se ještě cokoli stát. Nikdy nevíte, jestli opravdu přijedou i ti, co potvrdili účast. Ze zahraničních hráčů jsem jako prvnímu volal Cescovi Fabregasovi. On sice nebyl poslední rok a půl nebo dva roky v národním týmu, ale může se stát, že ho povolají.

Rád bych, aby přijel například Mathieu Flamini. Z doby, kdy jsem hrál za Dortmund, jsem v kontaktu s brazilskými hráči, se kterými jsem si skvěle rozuměl. Dedé by měl přijet. Rád bych tu viděl například Wilshera, Walcotta nebo Özila, ale ti asi budou v národním týmu.

Ne všichni budou mít možnost přijet, protože mají samozřejmě dlouho dopředu domluvený program. Například Per Mertesacker jde za svědka na svatbu, to je něco, co neovlivníte. Šmicer, Berger a Ujfaluši zase letí někam na golf a mají to domluvené rok dopředu.

Z českých hráčů se bavíme především o hráčích z doby největšího úspěchu, tedy EURO 2004. Koller, Jankulovski, Nedvěd, Poborský, Čech…uvidíme, kde všechno bude mít možnost dorazit.

Jedním z hráčů je třeba i Santi Cazorla, se kterými se mi vždy skvěle hrálo, chybí mi na hřišti i jako fanouškovi. Je škoda, že má zdravotní problémy tak dlouho. Bylo by fajn, kdyby přijel i kdyby nebyl přímo na hřišti.

O formátu utkání

Jeden tým budou tvořit hráči z reprezentace, druhý tým hráči ze zahraničí. Mělo by se hrát 2x35 minut, i když někteří by byli radši jen za jeden poločas. (úsměv)

Za každý tým bych měl odehrát jeden poločas. Věřím, že to bude pro mě, hráče i fanoušky velmi zajímavé setkání.

Bude to pro mě určitě emotivní. Pro bráchu se asi místo v sestavě nenajde, nevím, v jaké je formě. Prohráli naposledy doma 1:4, zatím to nevypadá. Je možné, že rodinu do toho na pár minut zapojím, táta taky hrával fotbal. Na to je ještě čas rozmyslet se, jak to bude.

O doprovodném programu a přenosu

Uvažujeme a bavíme se i o doprovodném programu, aby ten celý den byl nejzajímavější pro fanoušky. Součástí bude i spoustu video materiálů, které budeme postupně uvolňovat před samotnou akcí, tak v rámci zápasu na Letné. Připravujeme i soutěže pro diváky i hráče. Koncept je nastaven tak, že budou akce věnovaná charitativním organizacím. Nejen Nadační fond Sparty, ale řešíme i spolupráci s dalšími organizacemi. Jedná se s Českou televizí o přenosu ze zápasu, věříme, že se dohodneme na podmínkách.

O organizaci rozlučky

Nečekal jsem, že bude tak náročné něco podobného zorganizovat. Je to pro mě další zkušenost po konci kariéry, může to pro mě být prospěšné do budoucna. Časově náročná je role funkcionáře podobná. Akorát už nechodím rovnou do kabiny, ale o patro výš. Když jsem hrával, tak jsem se o sebe hodně staral, tréninkem to nekončilo. Teď se zase musím hodně učit, takže je to podobné.

O spolupráci s Arsenalem a Dortmundem

Spolupracujeme s Arsenalem i Dortmundem, oba týmy komunikují i spolupracují skvěle. Registrujeme zájem nejen z Evropy, ale i z Asie. Fanoušci například chtějí přijet na zápas z Japonska a Číny.

O fotbale

Zatím mi fotbal jako takový nechybí, každý den tréninky... v ten den zápasu mi nohy hrají, vidíte hřiště, to bych si zahrál, ale tréninky mi nechybí. Trochu se udržuji, jinak bych rychle nakynul, jezdím na kole, jdu si zaběhat, ale tréninky, posilovna, to mi nechybí, nesnášel jsem to, i když jsem to musel dělat, abych vůbec mohl hrát.

O změnách v Arsenalu

Arsenalu končí éra, která se asi nebude nikde nikdy opakovat. Arséne Wenger tam zanechal obrovskou stopu, bude to velká změna, jsem zvědavý, jak se s tím popasují. Asi se na to už připravovali dopředu, protože se rozdělovali posupně kompetence na nové lidi.

Bylo jasné, že se na to chystali. Jsou snad připraveni, ale bude důležité, kdo to vezme po něm. Velký převrat ale nečekám, musí najít trenéra, který bude ctít hodnoty klubu i Arséna Wengera jako takového. Myslím, že Arséne bude trénovat dál někde jinde.

O Spartě

Pod novým trenérem je vidět herní progres. To je zásadní. To, že máme výkyvy v určitých pasážích zápasů, na tom se musí pracovat dál. Všichni víme, tě tohle pořád nestačí a musíme se zlepšovat, všichni si jsou toho vědomi, ale podle mě jsme na dobré cestě.

 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický
 • Tomáš Rosický

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři