AC Sparta Praha

Prohlášení AC Sparta Praha

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

22. 9. 2017 | 9:22zpět na seznam novinek

Vedení AC Sparta Praha jednalo o událostech, ke kterým došlo mezi příznivci Sparty během nedělního utkání s SK Slavia Praha. Zároveň se zabývalo jejich možnými důsledky také s ohledem na následující utkání HET ligy v GENERALI Areně s Teplicemi.

AC Sparta Praha jednoznačně odsuzuje násilí, ke kterému došlo v sektoru našich fanoušků v průběhu derby. Napadením vlastních příznivců překročila část radikálních fanoušků jakékoli akceptovatelné meze. Jsme si vědomi, že toto chování se netýká všech „ultras“, jejichž podpory a vztahu ke klubu si jinak vážíme. Násilí na stadionech však nelze tolerovat.

AC Sparta Praha je připravena se takovému jednání nekompromisně postavit. Věříme, že Policie ČR v krátké době identifikuje konkrétní agresory, pro které už na stadionu Sparty nebude místo. Současná právní úprava nám dává možnost udělit pachatelům zákaz vstupu na náš stadion. Jsme připraveni této možnosti využít. 

Na domácí utkání s Teplicemi budou ve spolupráci s Policií ČR posílena bezpečnostní opatření, včetně navýšení počtu členů pořadatelské služby. Dění na stadionu bude důsledně monitorováno kamerovým systémem. Klub zároveň v současné době finalizuje investici do další modernizace kamerového systému na stadionu se zásadním zlepšením schopnosti identifikace osob. 

Bezpečnostní situací se bude důkladně zabývat i představenstvo AC Sparta Praha, které bude jednat o dalších systémových bezpečnostních opatřeních včetně využití dalších nástrojů a technologií sloužících k identifikaci diváků na utkáních Sparty.

AC Sparta Praha vyvinula v minulých letech velké úsilí, aby se její fanoušci cítili na stadionu bezpečně. Mnoho dobrého se v tomto směru podařilo naplnit, o čemž svědčí i neustále rostoucí čísla návštěvnosti. Stadion Sparty patří k nejbezpečnějším v České republice.  A musí to tak i zůstat. Bezpečnost diváků na utkáních ACS je pro nás absolutní prioritou, podle toho budeme k celé věci přistupovat.

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři