AC Sparta Praha

Jan Stejskal slaví 47. narozeniny

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

15. 1. 2009 | 10:23zpět na seznam novinek

Jan Stejskal je významnou postavou nejen sparťanské historie, ale i současnosti. V letenském klubu působil dlouho nejen jako hráč, ale později i v realizačním týmu A mužstva, kde plní roli trenéra brankářů. Dnešním dnem slaví 47. narozeniny, ke kterým mu za celý letenský klub srdečně blahopřejeme!

Stejskalova kariéra ve Spartě se začala rozvíjet v roce 1984, kdy přestoupil na Letnou ze Zbrojovky Brno. V dresu Rudých působil až do roku 1990 a za toto období s týmem oslavil neuvěřitelných šest mistrovských titulů, na kterých se podílel významnou měrou z pozice jedničky v brance Sparty. Dodnes na tuto dobu rád vzpomíná: "Na Letné jsem prožil sedm nezapomenutelných a zároveň nejvydařenějších let svého fotbalového života. Měli jsme vynikající partu, která prahla po úspěchu. Sebedůvěra a soudržnost se promítly do téměř neotřesitelného postavení ligového suveréna," nadšeně vykládá své vzpomínky. „Fotbal pro nás nebyl řeholí, ale bavili jsme se jím. Výrazný podíl na tom měl trenér Václav Ježek. Pokud jde o mé spoluhráče v zadních řadách, tak Chovanec byl vůdčí osobností, Straka obrovským dříčem a Bielika zdobila spolehlivost. Mně se pak dařilo téměř všechno, na co jsem sáhl. Byla to krásná sedmiletá pohádka," usmívá se Stejskal.

Z úspěšného týmu Sparty nebývalo daleko do reprezentace a to platilo i ve Stejskalově případě. Celkem nasbíral 31 reprezentačních startů, přičemž jedním z vrcholů byl mistrovský šampionát v Itálii v roce 1990. Ve skvělé atmosféře, vytvořené českými fanoušky po uvolnění hranic, odchytal všech pět zápasů až do čtvrtfinálového vyřazení Němci. Jeho výkony, podobně jako u ostatních reprezentantů, neunikly ani zahraničním pozorovatelům a tak se po šampionátu stěhoval ze Sparty do Anglie.

Vybral si londýnský klub Queens Park Rangers a na populárním „modrém" stadionu Loftus Road v Shepherds Bush odehrál téměř čtyři roky. Za tuto dobu si na své konto připsal více než 100 ligových startů a patřil mezi opory týmu. Londýnské angažmá zároveň zůstalo jediným zahraničním ve Stejskalově kariéře a dodnes na něj vzpomíná rád: „Klub sám o sobě byl skromnější, ale celková atmosféra na všech stadionech, a vůbec okolo fotbalu, mě v Anglii doslova nadchla."

Po čtyřech letech ho to táhlo zpět do vlasti. Trochu překvapivě se nevrátil zpět do Sparty, ale zvolil dres konkurenční Slavie. Sparta tehdy ve svém mužstvu měla na pozici neotřesitelné jedničky Petra Koubu a tak svého bývalého brankáře nepotřebovala. V dresu sešívaných se Stejskal dočkal dalšího titulu, na který Slavia čekala 49 let.

Ve Slavii ukončil nejprve svou reprezentační, a následně i klubovou, aktivní hráčskou kariéru. Od roku 2000 se stará o sparťanské gólmany, když si ho vybral tehdejší trenér a Stejskalův bývalý spoluhráč Ivan Hašek s asistentem Vítězslavem Lavičkou. Později své služby propůjčil i reprezentaci. V letenském realizačním týmu působí Jan Stejskal dodnes a v pozici trenéra brankářů tak již „kroutí" svůj devátý rok.

 • Oslavenec Jan Stejskal

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři