Devatenáctka slaví postup!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

28. 3. 2017 | 9:14zpět na seznam novinek

Český národní tým do devatenácti let slaví postup na mistrovství Evropy! Tým se čtyřmi sparťany v sestavě zakončil úspěšnou elitní fázi kvalifikace výhrou 3:0 nad Rakouskem.

V kádru mužstva trenéra Suchopárka figurovali Dan Mareček, Filip Havelka, Daniel Turyna a Ondřej Novotný.

Češi zahájili boje ve skupině vítězstvím 2:1 nad Maďarskem a vítěznou branku vstřelil Daniel Turyna, který v zápase odehrál 71 minut. Filip Havelka odehrál celé utkání, Dan Mareček naskočil do hry v samém závěru.

Ve druhém utkání český tým zdolal Skotsko 1:0. Mareček, Havelka a Turyna odehráli celé utkání, Novotný ze hry odstoupil v 70. minutě.

V posledním zápase skupiny s Rakouskem scházel českému týmu k postupu pouhý bod, Češi však soupeři nasázeli hned tři branky a zvítězili 3:0. Gólový úspěch tentokrát zaznamenal Mareček, který zvyšoval na 2:0. Sám pak spolu s Havelkou odehrál celý zápas, Turyna opustil hřiště v 75. minutě.

Česká devatenáctka tak míří na červencové mistrovství Evropy v Gruzii, kde bude navazovat na poslední účast českého týmu na turnaji – v roce 2011 totiž ročník 1992 s Krejčím, Brabcem, nebo Kadeřábkem získal stříbrné medaile.

Čermák rozhodl v Polsku

V akci byly v pondělí i další české výběry. Jednadvacítka v Kielcích zdolala domácí Polsko 2:1 díky rozhodující brance Aleše Čermáka v nastaveném čase.

V základní sestavě Lavičkova výběru tentokrát nastoupil pouze Michal Sáček, který od začátku hájil post pravého obránce a odehrál celé utkání. Do druhé části naskočil i Aleš Čermák, v 77. minutě střídal také Jakub Nečas.

Na úvodní trefu Černého (po přihrávce Sáčka) sice Poláci dokázali zareagovat, ale v nastaveném čase posunul Nečas míč na Čermáka, který rozhodl o vítězství české jednadvacítky.

Reprezentace do dvaceti let s Kulhánkem (80 minut) a Filipem Haškem (46 minut) odehrála druhé přípravné utkání na soustředění v Marbelle a švédské jednadvacítce podlehla vysoko 0:4.

Debakl utrpěl i výběr do osmnácti let, který podlehl Nizozemsku 0:5. V základu nastoupili K. Tvaroh, Burda (v 62. minutě střídal Plechatý), Dudl (78 minut), Sedláček (62 minut), Ch. Frýdek (62 minut) a Fortelný (46 minut).

Zdroj fotografií: fotbal.cz/Štěpán Černý