AC Sparta Praha

Zahrát si na Letné bude zážitek

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

18. 10. 2017 | 10:31zpět na seznam novinek

Sparťanskou devatenáctku čeká její první velký zápas v GENERALI Areně. V odvetě proti Dudelange jsou sparťané i po vysokém vítězství v prvním duelu favoritem, rozhodně však lucemburského soupeře nechtějí podcenit. „Doufáme, že i odvetu zvládneme vítězně,“ shodují se sparťanští mladíci.

 

Za pár hodin vás čeká odveta prvního kola UEFA Youth League proti lucemburskému F91 Dudelange. Jaké jsou vaše pocity z blížícího se zápasu a ze soupeře?

Ch. Frýdek: Všichni se těšíme, už proto, že budeme hrát na stadionu na Letné. Doufáme, že zvládneme vítězně i odvetu, protože jsme si o soupeři ze začátku mysleli, že nebudou až tak dobří, ale překvapili nás. Byli bojovní, rychlí, dobře organizovaní a bojovali každý za toho druhého. Byl to náročný zápas.

Fortelný: Rozhodně by nebylo na místě Dudelange podceňovat proto, že jsou z Lucemburska, což je malá země. Spousta kluků se tam přistěhovala a hrají za ně – třeba ze Srbska, Portugalska a dalších zemí.

Sedláček: Já musím přiznat, že na nás byli fakt výborně připravení po taktické stránce. Jak naši hru, tak standardní situace měli dobře přečtené. Přesto jsme dokázali dát ze standardek dva góly, naopak ve hře jsme se moc neprosadili. Měli jsme málo prostoru na kombinaci, hodně to zavírali.

 

Jaký to bude pocit, zahrát si v GENERALI Areně?

Ch. Frýdek: Zatím jsem tam odehrál jen dva zápasy a pořád to pro mě je svátek, když si tam můžu zahrát.

Fortelný: S klukama se samozřejmě hodně bavíme o tom, že se bude hrát na Letné, kde to pro většinu z nás bude první zápas. Kdo by se netěšil, že si zahraje na hlavním stadionu! Tím pádem tam musíme vyhrát a moc doufáme, že nás přijdou podpořit i fanoušci.

 

Ríšo, v tvém případě to je velká událost i pro prarodiče, protože jste tradiční sparťanská rodina. Jak se dědeček a babička těší, až prvně vyběhneš na Letnou?

Sedláček: Pro nás všechny je to velký zážitek. Že se na to těším já, to je asi jasné, ale děda je taky strašně šťastný. Jsem rád, myslím, že jsem pracoval dost, dřel jsem na sobě a teď se podívám na velký stadion. Sice jsem začínal v Teplicích, ale tady jsem se fotbalově i lidsky posunul hodně daleko, trenéři mi pomáhali a Sparta pro mě je srdeční záležitost.

 

Proč by vás fanoušci měli přijít podpořit?

Ch. Frýdek: Doufám, že nás přijdou podpořit, abychom zvládli odvetu a aby se pokochali hezkým fotbalem, který chceme předvést.

Fortelný: Přesně tak – chceme ukázat naši nejlepší hru, abychom ukázali, že v Česku jsme špička, dá se říct, že ti nejlepší, kteří si vybojovali tuto šanci. Chceme všem ukázat, že si zasloužíme jít dál.

Sedláček: Rád bych všechny pozval na super fotbal. V této dorostenecké soutěži není žádný výsledek nehratelný. Loni jsme taky prohráli venku vysoko s Altinordu a doma jsme to málem stáhli. Pořád je o co hrát, nebude to jednoduchý zápas, my budeme makat naplno a pro diváky to bude zajímavé.

 

V případě postupu vás čeká obtížný los – obhájci ze Salzburgu nebo francouzské Bordeaux. Bavíte se už o možných soupeřích?

Ch. Frýdek: Teď se hlavně soustředíme na odvetu, ale říkali jsme si, že pokud postoupíme, bude to náročné. Na jednu stranu by bylo hezké hrát s loňským obhájcem a třeba ho porazit. Nejdřív nás ale čeká Dudelange a až potom jeden ze dvou hodně těžkých soupeřů.

Fortelný: Už když jsme s klukama koukali na los, tak padlo, že snad nedostaneme Salzburg. Na jednu stranu ho chceme, protože bychom se rádi poměřili s těmi nejlepšími, ale také chceme jít co nejdál a tenhle schod bude dost vysoký.

 

 

 

 • Christian Frýdek
 • Dudelange - Sparta,
 • Dudelange - Sparta, Majka
 • Dudelange - Sparta, Hezoučký
 • Dudelange - Sparta, Majka
 • Dudelange - Sparta, Drchal
 • Dudelange - Sparta, Drchal, Majka
 • Dudelange - Sparta, Sedláček

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři