Výsledek lepší než výkon - AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

Výsledek lepší než výkon

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

27. 9. 2017 | 22:07zpět na seznam novinek

Sparťané sice v Dudelange vybojovali vysoké vítězství, do odvety na Letné ale je co zlepšovat. „Výsledek byl lepší než výkon,“ říká o zápase v Lucembursku trenér devatenáctky Erich Brabec.

„Bylo to dané tím, že byl soupeř dobře organizovaný, dobře přečetl naše standardky a eliminoval naše silné stránky. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že skončí 4:0, byli bychom spokojení, ale ve hře bylo hodně otazníků. V dalším kole by takový výkon nestačil,“ varuje Brabec.

Daniel Mareček, záložník, který první brankou utkání nasměroval tým za vítězstvím, souhlasí.

„Nebyl to výkon, který jsme chtěli předvést. Byli jsme nervózní, kazili jsme první dotyk. Musíme se zlepšit, protože ať ve druhém kole potkáme Salzburg nebo Bordeaux, s takovýmto výkonem nevyhrajeme,“ ví fotbalista, který v Lucembursku vedl svůj tým jako kapitán.

K boji o vítězství Mareček zavelel svou brankou po necelých sedmi minutách hry. Postavil si míč k volnému přímému kopu z levé strany a jeho střílený centr zapadl ke vzdálenější tyči branky domácího týmu.

„Jsem rád, že se to povedlo takhle rychle, chtěli jsme zápas rozhodnout co nejdřív. Standardky jsme chtěli spíš rozehrávat, ale soupeř na nás byl připravený, proto jsem to rovnou střílel,“ popisuje Mareček úvodní trefu utkání.

„Bavili jsme se o tom, že pokud bude soupeř bránit zodpovědně, branka v úvodu utkání by nám mohla pomoci. To se potvrdilo. Kluci ucítili, že soupeř k poražení je,“ říká na konto Marečkovy trefy Erich Brabec.

Vysoká výhra 4:0 pochopitelně zásadně udává ráz odvety, kterou uvidíme v GENERALI Areně ve středu 18.10. Přestože zápas v Lucembursku o postupujícím hodně napověděl, sparťané do pražské odvety vstoupí s jasným cílem.

„Bude to o tom, s čím do toho zápasu půjdeme my. Budeme ho chtít zvládnout jak výsledkově, tak především herně,“ říká Brabec.

„Není to tak, že si odvetu půjdeme jen užít. Budeme hlavně chtít zlepšit náš vlastní výkon a držet vzadu nulu. Do dalšího kola bychom chtěli postoupit s hezkým výsledkem,“ dodává Dan Mareček.

 

 

 

 • Dudelange - Sparta,
 • Dudelange - Sparta,
 • Dudelange - Sparta, Mareček
 • Dudelange - Sparta, Brabec

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři