Výhra nad Mladou Boleslaví

25. 2. 2018 | 9:38zpět na seznam novinek

Jarní premiéru zvládli svěřenci trenéra Petra Janouška na výbornou. Neobdrželi branku a sami dvakrát skórovali, zároveň byli po celou dobu aktivnější a tvořili hru. Mezi střelce se zapsali Adam Gabriel s Felixem Čejkou a Sparta zvítězila nad Mladou Boleslaví 2:0.

Sparťané nenechali od úvodu nic náhodě a tlačili soupeře na jejich polovinu. Pracovalo se převážně na krajích hřiště, kde fungovala spolupráce záložníků s obránci. Hlavně na pravé straně se domácím dařilo dostávat do příležitostí. Tou největší byla šance ze 40. minuty, která znamenala vedení Sparty. Čejka se probil do šestnáctky a přehodil vyběhnuvšího Štipla. Lob mířil kousek vedle tyče, tam naštěstí dobíhal Adam Gabriel a doklepl míč do sítě.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta první. Hráči v rudých dresech v ofenzivě ve snaze o vstřelení další branky. Ke slovu se dostali i hosté, ale když šlo do tuhého, zasáhla obrana vedená Šimonem Gabrielem nebo brankář Šerák, který si nakonec mohl připsat čisté konto. V zápase totiž padl už jediný gól a to do boleslavské branky, když v 69. minutě potrestal chybu gólmana Štipla Čejka.

Úspěšný vstup do jarní části a tři body zůstávají doma.

AC Sparta Praha U17 2:0 (1:0) FK Mladá Boleslav U17

Branky: 40. A.Gabriel, 69. Čejka

Sestava Sparty: Šerák – Bláha (55. Ryneš), Vokřínek, Čejka, Hapal (51. Sláma), Š.Gabriel, Szewieczeck, Gelashvili, Baftijar (68. Kolář), Hájek, A.Gabriel

Sestava Mladé Boleslavi: Štipl – Skramurský, Johanides, Chleborád – Žádný, Blažíček, Mašek, Vozáb (61. Snížek), Motyčka (55. Vlk) – Havlina, Dolák (73. Pažout)

Rozhodčí: Váňa - Vodrážka, Lafek