AC Sparta Praha

U9 se na Ondrášovka Cupu umístila na 3. místě

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

5. 6. 2018 | 8:16zpět na seznam novinek

V Hradci Králové o víkendu proběhl turnaj kategorií U9 Ondrášovka Cup. Turnaj se odehrával v systému 5+1, přičemž jedno utkání se hrálo po dobu dvaceti minut. V sobotu se na turnaji sehrála klání v rámci základnich skupin. První dva týmy z každé základní skupiny postoupily do zlaté skupiny, týmy na 3. a 4. místě základní skupiny postoupily do skupiny stříbrné a dva týmy na 5. a 6. místě postoupily do bronzové skupiny. Zápasy v nadstavbových skupinách se pak odehrály v neděli.  

Do prvního zápasu na turnaji nastoupili mladí sparťané proti Baníku Ostrava. Sparťané se v utkání prezentovali aktivní hrou a utkání ovládli v poměru 5:1. V druhém sobotním zápase čekal sparťany duel s Havlíčkovým Brodem. Ve velmi vyrovaném utkání plném osobních soubojů sparťané vedli dokonce o dva góly, nakonec ale pouze remizovali 2:2.

Remíza se opakovala i v dalším skupinovém zápase, kdy soupeřem byla Viktoria Žižkov. Sparťané v utkání vedli 2:0, nicméně soupěř dvěma góly ke konci zápasu výsledek srovnal na konečných 2:2. Čtvrtý zápas ve skupinové fázi sparťané sehráli proti velmi kvalitnímu týmu z Pardubic.

V zápase se ke sparťanům přiklonila štěstěna, když jediný gól zápasu vstřelil soupeřův hráč neštastně do vlastní branky a sparťané tak zvítězili 1:0. V posledním utkání ve skupině tak sparťané museli bezpodmínečně zvítězit, aby si zajistili postup do nedělní zlaté skupiny. A to se jim v zápase s Xaverovem podařilo, když zvítězili 4:0. Naše naděje tak postoupily do nedělní zlaté skupiny, ve které se potkaly s nejlepšími týmy v kategorii U9 v rámci České republiky.

Základní skupina:

 • AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 5:1
 • AC Sparta Praha - FC Slovan Havlíčkův Brod 2:2
 • AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 2:2
 • AC Sparta Praha - FK Pardubice 1:0
 • AC Sparta Praha - SC Xaverov Horní Počernice 4:0

V nedělní zlaté skupině sparťané v prvním zápase narazili na tým 1. SK Prostějov. Naši mladíci na soupeře od prvních minut nastoupili aktivně a zápas zcela jednoznačně ovládli 9:1. V druhém zápase se sparťanům postavil tým Solnice, který má ročník 2009 velice silný. Ve velmi náročném utkání ale sparťané potvrdili svou sílu a zvítězili 2:1.

V třetím nedělním zápase sparťané potvrdili svou dopolední formu, když si poradili i s týmem Mladé Boleslavi v poměru 2:0. Bohužel v prvním odpoledním utkání naše naděje opustila kvalita zakončení, a to v zápase se Slavií. Soupeři sparťané podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1.

V předposledním zápase nastoupili naši borci do utkání proti čenému koni turnaje - Medlovu. Než se sparťané stačili na hřišti rozkoukat, už prohrávali 0:2. Nicméně ani to je nezlomilo, a ikdyž celý zápas dotahovali výsledek, nakonec vybojovali z těžkého utkání bod za remízu 3:3. V rámci posledního zápasu turnaje narazili sparťané na tým domácího Hradce Králové, který brankou v poslední minutě zápasu porazili 1:0. Naši zástupci tak v konečném pořadí skončili na pěkném 3. místě.

Zlatá skupina:

 • AC Sparta Praha - 1. SK Prostějov 9:1
 • AC Sparta Praha - SK Solnice 2:1
 • AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:0
 • AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:1
 • AC Sparta Praha - FK Medlov 3:3
 • AC Sparta Praha - FK Hradec Králové 1:0

Jaroslav Vavříček, šéftrenér přípravek a hlavní trenér kategorie U9 zhodnotil turnaj: "O víkendu jsme sehráli celorepublikový turnaj Ondrášovka cup, pro kategorii U9. Základní skupinou jsme se herně protrápili. Přesto jsme po třech výhrách (Baník Ostrava, Pardubice, Xaverov) a dvou remízách (vždy jsme vedli 2:0) s Havlíčkovým Brodem, Viktorií Žižkov postoupili z prvního místa do zlaté skupiny, kam jsme si přinesli bod ze vzájemného utkání s Havlíčkovým Brodem, což se později ukázalo, jako jeden z rozhodujících faktorů konečného pořadí. Zlatou skupinou jsme dopoledne prosvištěli třemi výhrami, podpořenými velmi pěknou hrou. Po obědě jsme přes herní převahu a vyložené šance podlehli pozdějšímu vítězi, Slavii, 0:1. Ze dvou dalších zápasů jsme pak uhráli čtyři body a v konečném pořadí skončili třetí, bod za prvním místem a vstřelenou branku za místem druhým z celkových 24 týmů. Kluci především za nedělní výkony zaslouží pochvalu. A je velká škoda, že jsme nedokázali naši hru, podpořenou vyloženými šancemi v každém zápase, přetavit v lepší konečné umístění."

Sestava AC Sparta Praha U9: Mašát, Bezvald - Zuskin, Čech, Dresler, Bezděk, Budnyk, Forejt, Gurmu, Jungbauer, Kos, Azaka, Šnýdr

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři