AC Sparta Praha

Soupeři se nesmíme podřídit

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

26. 9. 2017 | 13:45zpět na seznam novinek

Sparťanské devatenáctce v Lucembursku začala závěrečná fáze přípravy na středeční úvodní duel Youth League proti Dudelange. V úterý trenérský štáb předával hráčům konkrétní informace o soupeři, kterého sparťané ve středu v podvečer vyzvou.

Získat je ale nebylo snadné. Lucemburská liga hráčů do devatenácti let totiž začala tento víkend a trenér Miroslav Krieg osobně do Lucemburska odcestoval, aby mohl středečního soupeře, F91 Dudelange, sledovat na vlastní oči.

„Bylo to hodně důležité. Teoretická informace, kterou vám někdo vypráví, je dobrá, ale vidět něco na vlastní oči je něco jiného. Co jsme potřebovali vidět, jsme viděli,“ pochvaluje si kouč, který tak měl skvělou možnost udělat si o středečním soupeři poměrně jasný obrázek.

Tak kupříkladu – Dudelange hrálo ve svém víkendovém zápase v netypickém rozestavení 3-1-4-2, se kterým se sparťané v české nejvyšší soutěži tolik nesetkávají.

„Takové rozestavení se vídá málo, ale nemusí být směrodatné pro utkání s námi, protože v lucemburském fotbale patří Dudelange k předním celkům. To znamená, že chce-li vyhrávat, musí volit ofenzivnější rozestavení. Youth League je ale o něčem jiném a myslím, že zváží, zda stejný způsob hry a rozestavení zvolí i s námi – já myslím, že ne. Možná to bude systém, který je trochu bezpečnější pro obranu, například se čtyřmi obránci,“ předpokládá Miroslav Krieg.

Kouč také očekává, že Sparta může dominovat díky svému kombinačnímu pojetí hry, které by mohlo na důrazné Lucemburčany platit.

„Systém hry mají založený na něčem jiném, než my – protiútoky, hodně nakopávaných míčů a osobních soubojů. V jejich zápasech je dvakrát tolik faulů, než u nás. Důraz a souboje jsou jim vlastní,“ varuje Krieg.

„Mezihry v poli je tu velice málo, spíše se snaží překonávat obranu soupeře dlouhými balony, protiútoky. Tím, že je ve hře tolik faulů, dochází i k mnoha standardním situacím. To je jejich další zbraň. Pokud bychom na všechno přistoupili, bude to výhoda pro ně. Musí to být přesně obráceně,“ vysvětluje trenér.

Zatímco úterní část přípravy u videa byla zaměřená především na konkrétní informace o soupeři a jeho způsobu hry, taktika, se kterou do středečního zápasu vstoupí sparťané, bude na programu dne až ve středu.

„Teď jsme se snažili, aby měli hráči co nejvíc informací o soupeři, viděli jeho zásadní rysy. Příprava zatím směřovala k tomu, abychom ukázali, co soupeři vyhovuje a co nesmíme hrát, a aby náš herní styl byl tak dominantní, aby se soupeř musel přizpůsobit tomu, s čím se tady tolik nesetkává. A to je kombinační hra,“ prozrazuje trenér.

 

Sparta se na půdě lucemburského Dudelange představí ve středu od 17 hodin. Informace přímo z Lucemburska najdete na Twitteru sparťanské mládeže, to nejdůležitější ze středečního zápasu pak na @ACSparta_Live.

 

 • Miroslav Krieg
 • Miroslav Krieg
 • U19 B - Jablonec; Krieg
 • Miroslav Krieg
 • Miroslav Krieg

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři