Šimáček zařídil výhru na Bohemkou

5. 6. 2018 | 17:31zpět na seznam novinek

Sparťané nastoupili v úterý hodinu před polednem k odloženému zápasu 26. kola proti Bohemians Praha 1905. Soupeř byl před utkáním na šestnácté příčce, na které zůstal i nadále, protože tři body bere Sparta za výhru 2:0. O obě branky se postaral už v prvním poločase Šimáček.

Svěřenci Ericha Brabce začali aktivně a ihned po rozehře zatlačili zelenobílé na vlastní polovinu. Bohemians ale našli skulinu ve sparťanské mezihře a sami se vydali do útoku. Nejdříve stál v páté minutě Pecháčkovi tváří v tvář Le Tuan a o dvě minuty později prověřil brankáře Farkaš. V obou případech zvítězil gólman Sparty a podržel své spoluhráče.

V 18. minutě se po levé straně protáhl Šimáček, probil se do středu na hranici šestnáctky a přesnou střelou k tyči vystřelil vedení – 1:0.

Za čtyři minuty se stav opět měnil. Kozák utekl obraně Bohemians a chystal se obejít brankáře Rouba, který však fauloval a sudí Matějček nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil Šimáček a nemýlil se – 2:0.

Zbytek poločasu dorostenci dobývali obranu „klokanů“, která však už do poločasu nekapitulovala.

Během pauzy došlo na straně Sparty ke dvěma změnám, kvůli zraněním museli ze hry odstoupit Kozák a Konopásek. Nahradili je Fortelný s Hložkem, který se vrací po čtyřech měsících po zranění kotníku.

Aktivnějším mužstvem druhé půle byli Bohemians, kteří přehrávali soupeře a dostávali se do slibných příležitostí. Proti byl vždy brankář Pecháček, který skvěle zasáhl v 65. minutě proti střele Matouška a parádní zákrok si připsal v 77. minutě proti Vetešníkovi. Pecháček nakonec udržel čisté konto, Sparta zvítězila 2:0 a připsala si důležité tři body v boji o trůn.

Závěrečné kolo odehraje devatenáctka v sobotu na Strahově od 11:00 a půjde o derby proti Slavii. Navíc až v posledním kole se rozhodne, kdo získá titul – Sparta nebo Sigma Olomouc.

AC Sparta Praha U19 – Bohemians Praha 1905 U19 2:0 (2:0)

Branky: 17. a 22. z pen. Šimáček, ŽK: Farkaš. Rozhodčí: Matějček – Teuber, Šaróka. Počet diváků: 100 diváků.

Sparta: Pecháček – Majka, Plechatý, Boula, Šnajdr, Flak (63. Hezoučký), Alexandr, Šimáček, Sedláček, Konopásek (46. Fortelný), Kozák (46. Hložek).

Bohemians: Roub – Peričevič (81. Zoubek), Matoušek, Vala D. (71.Jaroš), Le Tuan, Douděra, Lukeš, Vala P., Duong (59. Vetešník), Krunert, Farkaš.