Schánělcův hattrick

30. 5. 2018 | 16:36zpět na seznam novinek

Mladší dorost chtěl co nejdříve odčinit ztrátu z Mladé Boleslavi. Svěřenci Petra Janouška šli do zápasu s jasným úkolem, co nejdříve vstřelit branku a odvést si všechny body do Prahy. Jak si řekli, tak udělali. Sparťané vstřelil gólů šest a vysoko zvítězili nad Frýdkem-Místkem 6:0.

Sérii tří venkovních utkání zakončila Sparta v dalekém Frýdku-Místku. Hráči v rudých dresech si od úvodních minut vytvořili výrazný tlak a už v desáté minutě šli do vedení zásluhou útočníka Bláhy. O sedm minut později se trefil kapitán Vokřínek a do poločasu ještě přidal branku Schánělec.

I po poločase sparťané kontrolovali hru a kombinační hrou se dostávali o dalších příležitostí. Jednu z nich využil v 57. minutě Ryneš. Po 120 vteřinách se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Schánělec, který nakonec zkompletoval v poslední minutě hattrick. Sparta zaslouženě zvítězila 6:0.

„Utkání jsme zvládli, jak kombinačně, tak střelecky. Domácí jsme herně přehráli. Potěšilo mě, že hlavní hřiště stadionu Stovky bylo i za stálého deště velmi kvalitní, umožnilo nám pokračovat ve své hře,“ okomentoval utkání trenér Petr Janoušek.

MFK Frýdek-Místek U17 – AC Sparta Praha U17 0:6 (0:3)

Branky: 10. Bláha, 17. Vokřínek, 30., 59., 79. Schánělec, 57. Ryneš. ŽK: Krajinský. Rozhodčí: Macrineanu – Kontoršikov, Dubravský. Počet diváků: 41 diváků.

Frýdek-Místek: Málek – Akritidis Al. (41. Pavela), Maceček L., Křenek, Merta, Maceček D. (49. Akritidis An.), Forch (41.Packo), Procházka, Šigut (61. Nieser), Bányácski (61. Myška), Koval.

Sparta: Benada – Gabriel A., Krajinský, Jonáš, Szewieczek, Vokřínek (53. Suchomel), Ryneš, Hájek (53. Holoubek), Baftijar (64. Klimenda), Bláha (53. Pudhorocký), Schánělec.