AC Sparta Praha

Sbírání zkušeností

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

27. 1. 2018 | 0:24zpět na seznam novinek

Ve čtvrtek odehrál A-tým přátelské utkání proti Loko Vltavín a na soupisce se objevili sedmnáctiletý Vojtěch Patrák a stoper Jiří Boula. O své nominaci se dozvěděli na poslední chvíli od svých trenérů, ale nemusí litovat, své premiérové minuty v prvním mužstvu dostali.

 

Můžete se krátce představit?

VP: „Hraji na pozici levého obránce, ale v zadní řadě zastanu i pozici stopera. Zároveň rád útočím a není pro mě problém zahrát krajního záložníka i díky mojí rychlosti a technice.“

JB: „Na Spartě působím už šest let a na hřišti mě najdete buď v záložní řade uprostřed s defenzivními úkoly nebo na stoperu, kde nechám všechno a nikoho přes sebe nepustím.“

Ve čtvrtek jste poprvé nastoupili za A tým, jaké to bylo?

VP: „Pro mě obrovský zážitek a ještě před tolika diváky. Vůbec jsem to nečekal a o to více děkuji trenérům, že jsem dostal takovou šanci.

JB: „Skvělý poci. Užil jsem si to nadmíru.“ 

Jak jste se dozvěděli o své nominaci?

VP: „Ráno jsem šel normálně do školy a o přestávce mi volal trenér, že se mám sbalit a vyrazit na Strahov. Za 20 minut už na mě čekala plná kabina áčka.

JB: „Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Stejně jako Vojta jsem byl ve škole. Oproti němu jsem měl naštěstí o deset minut víc na přesun jinak bych to nestihl.“

Mluvili jste s trenérem Stramaccionim?

VP: „Nemluvil, mluvil jsem jen s asistenty, ale to stačilo, abych pochopil, co po mě trenér chce.

JB: „Bavil jsem se hlavně s Radkem Kováčem, který rozdával pokyny než jsem šel na hřiště.

V sobotu vás čeká cesta do Berlína na utkání s Herthou, jak vnímáte takový zápas?

VP: „Myslím, že pro celý tým je to skvělá zkušenost. Německá bundesliga je jednou z nejlepších lig v Evropě a mládežnické soutěže mají též velkou kvalitu. Bude to perfektní porovnání dvou špičkových mládežnických týmů.

JB: Souhlasím s Vojtou, takové zápasy nám pomáhají a díky konfrontaci se top týmy v kategorii se můžeme jen zlepšovat.

Máte za sebou skoro měsíc zímní přípravy, Vojta včetně kondičního soustředění v Třeboni a Jirka v Peci, zvládáte zátěž?

VP: „V Třeboni nás trenéři nešetřili, každý večer nás bolelo celé tělo, ale vypořádali jsme se s tím a přežili. Navíc jsem za to rád, protože ze zimní přípravy vychází celé jaro a když teď zamakáme, projeví se to. Nyní už máme méně náročné tréninky.

JB: „Soustředění v Peci bylo častečně nešťastné, protože část týmu bojovala s virózou včetně mě. Ale zvládlo se to. Pro mě to bylo navíc první zimní soustředění na horách. Předešlé soustředění jsem byl v Třeboni a teď poprvé kopce, které trenéři rádi využívají při nabírání kondice. Tažke nová zkušenost.

 • Jiří Boula
 • Vojtěch Patrák
 • Vojtěch Patrák
 • Jiří Boula

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři