AC Sparta Praha

Roste nový Beckham na Strahově?

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

11. 2. 2016 | 13:10zpět na seznam novinek

Filip Hašek předvedl něco nevídaného. K výhře sparťanské devatenáctky 3:1 nad druholigovým Vyšehradem přispěl třemi góly. Dva z nich vstřelil v rozmezí dvou minut ze dvou přímých kopů.

První z nich zahrával zhruba ze třiceti metrů a trefil se přesně do levé šibenice. Ten druhý kopal asi z 27metrové vzdálenosti a ranou do pravého horního růžku opět nedal šanci brankáři Havránkovi. Svým výkonem tak dal vzpomenout na ty největší experty přes standardní situace. Leckdo musel při pohledu na jeho práci myslet třeba na legendárního Angličana Davida Beckhama.

 

Jak se ti to povedlo?

První gól jsem dal z penalty, což není nějak obtížné, je to padesát na padesát. Obvykle penalty nekopu, ale věřil jsem si…

To bylo dané i tím, že chyběli hráči, kteří bývají určeni, že?

Obvykle to kope David Březina. Dneska jsme byli hlavními exekutory se Zizuem (Mustedanagičem), ale ten si nevěřil, tak jsem to kopal já a trefil jsem to. Povedlo se. Po té penaltě jsem se uvolnil, bylo to 1:1. No a pak jsem si to postavil a nártem jsem to trefil přesně do šibenice.

A na tyhle standardky jsi určený?

Nejsem, ale už v podzimní části jsem dal asi čtyři góly z přímáku. Obvykle to kope Bříza (pozn. David Březina), Zizu nebo já. Zizu dneska nechtěl, tak jsem si to vzal já…

Takže hrdinou zápasu je vlastně Zizu Mustedanagič…

Že mi to všechno nechal… (smích). Dá se to tak říct…

Jak často trénuješ přímé kopy?

Abych pravdu řekl, tak nějak často to netrénuju, ale asi bych měl začít…

Právě, že asi nemusíš…

(Smích.) Tak trénuju je asi jednou týdně, takže nějak extra ne. A kop nártem netrénuju vůbec. Spíš to zkouším z kratších vzdáleností plackou přes zeď. Nártem občas jen tak z legrace, když s klukama zůstaneme po tréninku a střílíme si z dálky. Dá se říct, že to asi bylo trošičku se štěstím, i když jsem to přesně takhle chtěl. Na ten druhý jsem si fakt věřil, to jsem na 99 procent věděl, že to trefím. Fakt jsem si věřil, obzvlášť po těch dvou gólech.

Byl záměr, že ses trefil pokaždé do jiného rohu?

Ano, byl.

Když jsi vstřelil svůj třetí gól, tak už mezi fanoušky zaznělo, že to jsou ty fotbalové geny…

(Smích.) Já teda nevím, že by táta za své kariéry byl nějaký exekutor, ale jsem rád, že mi to vyšlo. Pro nás to byl důležitý zápas s hodně dobrým druholigovým soupeřem. Byla to konfrontace s dospělým fotbalem. Jsme rádi, že se to takhle povedlo.

 

David Holoubek: V žádném případě mě to nepřekvapilo

Trenér A-dorostu David Holoubek byl po utkání očividně v dobré náladě. A měl pro to velký důvod. Jeho skvěle hrající tým si poradil s druholigovým mužstvem, které přitom zrovna nešetřilo své opory.

Za výhru 3:1 mohl převedším vděčit svému svěřenci Filipu Haškovi, který vstřelil všechny branky svého týmu, dva navíc z perfektně zahraných přímých kopů.

„O Filipovi vím, že umí dobře kopat standardní situace. Jeho tři góly pramení z toho, že do zápasu vstoupil velice dobře, dařilo se mu, pracoval na velkém prostoru a s chutí. Dneska byl stěžejní hráč týmu a z toho to pak vyplývá. Když se vám daří v zápase, tak potom jdou samy i standardky,“ vysvětloval kouč A-dorostu.

„Že je umí kopat, jsme si už ověřili na podzim, takže mě to nepřekvapilo v žádném případě,“ chválil svého svěřence a opravdu zdůrazňoval, že jeho počinem nebyl ani trochu zaskočen.

„Říkal jsem, že z toho dává branky. Můžete se zeptat kluků, že na lavičce jsem říkal při té první standardce, že to bude krásná střela. Při druhé už jsem věděl, že to bude gól,“ ujišťoval David Holoubek.

 

 • U19 - Brick Cup - vs. Táborsko
 • Filip Hašek
 • Filip Hašek
 • Filip Hašek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři