Prohra po penaltách

24. 2. 2018 | 16:20zpět na seznam novinek

Starší dorost přivítal v prvním jarním kole Mladou Boleslav. Kádr Ericha Brabce postihla v týdnu viróza a několik hráčů se ocitlo mimo sestavu. V základní jedenáctce se tak objevil například Tomáš Jonáš, ročník 2001. Vyrovnané utkání rozhodly po bezbrankové remíze pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Už úvodní minuty ukázaly, že půjde o vyrovnané utkání. Začátek byl z obou stran opatrný a hru často kazily nepřesnosti. Většině akcím chyběla finální přihrávka a brankáři neměli v prvním poločase moc práce, ale když už, tak se museli činit. V největší šanci se ocitl Flak, který po centru Tvaroha hlavičkoval přímo do brankáře. Podobně naložili se svými příležitostmi i hosté a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Méně výrazného Prokopce nahradil o půli Kozák a rozhýbal ofenzivní snažení sparťanů, kteří se tlačili mnohem častěji do zakončení, ale bez gólového zápisu. Dalšími střídajícími hráči byli Čajkovský a Fortelný. Z obou změn je patrné, že Sparta chtěla vstřelit branku a nebude spokojená s remízou. Lavička hlasitě burcovala jedenáctku v rudých dresech, ale bez úspěchu. Devadestát minut zápasu nerozhodlo a následovaly pokutové kopy.

Rozhodla až čtrnáctá série, kdy Boula překopl a hosté se nemýlili. Připsali si tak bonusový bod do tabulky.

AC Sparta Praha U19 0:1 (0:0) FK Mladá Boleslav U19, na penalty 10:11

Sestava Sparty: Kotek - Tvaroh, Plechatý (C), Štětina, Šnajdr - Jonáš, Boula, Konopásek, Majka (66. Fortelný), Flak (80. Čajkovský) - Prokopec (46. Kozák)

Sestava Mladé Boleslavi: Mikulec - Para (61. Novák), Král, Provazník (80. Křižák), Dib - Mansfeld (90. Moravčík), Komma, Kalabis, Šimon - Koubek, Kuchař (C)

Rozhodčí: Vodrážka - Váňa, Lafek

Počet diváků: 80

Trenér Erich Brabec po zápase

Jak jste viděl dnešní utkání?

Bohužel jsme neproměnili ani jednu z vyložených šancí. Pozitivum je, že jsme nedostali gól, ale to nám nevyhraje zápas, když nevstřelíme branku. 0:0 je málo.

Jak je na tom kádr zdravotně?

Máme pořád zraněné hráče a zároveň i nemocné. Kluci, kteří dnes nastoupili, nedokázali bohužel nemocné plnohodnotně nahradit.

Zaslouží si někdo pochvalu?

Martin Štětina odehrál dobré utkání na stoperu. Pro něj to byl navíc první mistrák za devatenáctku. Potom Matyáš Kozák, který rozhýbal náš útok a byl vpředu nebezpečný.