Ofenzivní síla

30. 5. 2018 | 13:09zpět na seznam novinek

V posledním zápase venkovní série tří zápasů devatenáctka odcestovala do Frýdku- Místku. Soupeř se před utkáním krčil s dvaceti body na posledním místě Celostátní ligy U19. Sparťané potvrdili roli favorita a zvítězili vysoko 6:0, když se postupně prosadili Konopásek, Boula a dvougóloví Šimáček s Patrákem.

Už od úvodního hvizdu bylo na soupeři znát v jaké situaci se nachází a to na už jistém sestupové místě. První minuty jasně ukázaly, že Sparta přijela vyhrát. První příležitost se podařilo využít v 10. minutě, když se trefil Šimáček. Do půle se ještě prosadil Konopásek, přitom svěřenci Ericha Brabce nevyužili spoustu dalších šancí ke skórování. Špatnou zprávou z prvního poločasu je svalové zranění Fortelného, které mu s největší pravděpodobností nedovolí zasáhnout do zbylých ligových zápasů. Kvůli problémům s kotníkem musel o půli ze hry Majka a sparťané se tak v druhé části museli obejít bez dvou členů základní jedenáctky.

Během druhého poločasu vydatně pršelo. Dorostenci však pokračovali dál v ofenzivním snažení a byli odměněni dalšími čtyřmi góly. V 67. minutě se mezi střelce zapsal Boula. O deset minut později si připsal druhou branku v zápase Šimáček a Sparta už vedla 4:0. Sparťané útočili až do posledních momentů utkání, kdy na trávníku místy stála voda. V závěrečné desetiminutovce se dvakrát prosadil Patrák a Sparta si veze domů důležité tři body za vítězství 6:0.

V příštím kole se starší dorost představí už na domácí půdě na Strahově, a to v sobotu 2. června. Protivníkem bude od 11:00 Viktoria Plzeň.

Trenér Erich Brabec po zápase:

Jak vážná jsou zranění Fortelného a Majky?

„U Fortelného se obáváme, že kvůli svalovému zranění již nezasáhne do zbylých zápasů. U Majky je to trochu pozitivnější. Střídal jsem ho preventivně, protože si o poločase stěžoval na menší problémy s kotníkem.“

V jakém stavu jsou hráči na marodce?

„Flak, Pudhorocký, Kozák a Hezoučký. U všech věřím, že budou na závěrečné zápasy připraveni.“

Po dlouhé době došlo ke změně v brance, proč?

„S výkony Kotka jsem poslední zápasy nebyl úplně spokojen, proto nastoupil Pecháček.“

Kdo bude chytat v sobotu proti Plzni?

„Na takové rozhodnutí je ještě moc brzy. Uvidíme v následujících dnech.“

MFK Frýdek-Místek U19 – AC Sparta Praha U19 0:6 (0:2)

Branky: 10. Šimáček, 20. Konopásek, 67. Boula, 77. Šimáček, 79. a 89. Patrák. Rozhodčí: Dubravský – Macrineanu, Kontoršikov. Počet diváků: 21 diváků.

Frýdek-Místek: Zouhar – Dudek, Šostý, Blahuta, Bača, Kováč, Botur, Buchlovský, Hammer, Veselka, Hladík.

Sparta: Pecháček – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Peřina, Majka (46. Patrák), Fortelný (36. Sedláček), Šimáček, Konopásek (75. Radimský), Prokopec.