Odlišné poločasy

12. 5. 2018 | 16:06zpět na seznam novinek

Svěřence Ericha Brabce čekal v sobotu daleký výjezd do Uherského Hradiště na zápas proti místnímu Slovácku. Domácí sparťany trápili hlavně v prvním poločase, po kterém vedli 1:0. V druhé části se devatenáctka semkla, otočila nepříznivý stav na svou stranu a připsala si desátou výhru v řadě.

Devatenáctka poprvé v sezóně odjela k utkání den předem a hráči jakoby zůstali v prvním poločase stále na hotelu. Slovácko bylo aktivnější a sparťané působili ospalým dojmem. K otevření skóre došlo v 18. minutě, když po dlouhém autu skóroval Šánek. Další kapitulování už hostující obrana nedovolila a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Trenér Brabec o pauze změnil taktické pokyny, přešel k jiné sestavě a poslal do hry hrotového útočníka Kozáka, který odvedl kus dobré práce. Sparťané vstoupili do druhé půle naprosto odlišně než do té první a hýřili pohybem. Přicházely i příležitosti. Jednu z nich proměnil v 63. minutě slovenský legionář Kristián Flak a o sedm minut později strhl vítězství na stranu Sparty obránce Karel Tvaroh.

Starší dorostenci tak dokázali otočit a už podesáté v řadě si připsali 3 body za vítězství. V příštím kole přivítá devatenáctka SK Dynamo České Budějovice. Soupeři z jižních Čech se postaví ve středu od 11:00 na Strahově.

Trenér Erich Brabec po zápase:

„První poločas se nám nevydařil. Ve druhém to bylo úplně něco jiného. Tvořili jsme si šance a škoda, že jsme proměnili jen dvě. Ukázalo se, že v zápasech si jsme největším soupeřem často my samotní. Cením si výkonu Plechatého, který na začátku utkání dostal nepříjemného koňara, ale vydržel až do konce. Dále bych pochválil Kozáka, Flaka a Tvaroha.“

1.FC Slovácko U19 – AC Sparta Praha U19 1:2 (1:0)

Branky: 18. Šánek – 63. Flak, 70. Tvaroh. ŽK: Baran, Olšanský, Řehola – Flak. Rozhodčí: Slabý – Liška, Kostelník. Počet diváků: 80 diváků.

Slovácko: Horáček – Baran, Jamný, Řihák, Miklík, Tomaštík (69. Pernica), Leskovjan, Olšanský, Kohút (76. Krejčík), Šánek, Řehola (69. Vartanian).

Sparta: Kotek – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Fortelný (40. Kozák), Pudhorocký, Majka (79. Hezoučký), Flak, Konopásek, Patrák.