AC Sparta Praha

Nový formát Sparťanské fotbalové školičky

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

28. 6. 2018 | 9:46zpět na seznam novinek

Ve formátu Sparťanské fotbalové školičky dochází od nové sezóny k výrazným změnám. Aleš Vytlačil, šéftrenér školičky, Vás seznámí s novinkami v oblasti sportovní přípravy předškolních dětí v našem klubu.

 

Povězte nám něco k projektu Sparťanské fotbalové školičky.

Sparťanská fotbalová školička tento rok vstoupí do své 8. sezony. Projekt oficiálně startoval před 7 lety s ročníkem 2006. Cílem bylo, a stále je, oslovit co možná nejvyšší počet předškolních dětí, které přijdou sportovat k nám na Strahov a zajistit jim odpovídající sportovní přípravu.

Jak často probíhají tréninky ve fotbalové školičce? Trénovat mohou jen předškolní děti? Od kdy mohou rodiče své děti přihlásit?

Cyklus je dvouletý. Trénujeme vždy na dvě skupiny oddělené dle ročníku narození. Od léta budou trénovat děti narozené v letech 2013 a 2014. Rodiče mohou své ratolesti přihlašovat kdykoliv v průběhu roku. Ročník 2013 trénuje díky velkému zájmu na dvě skupiny. Obě skupiny dětí budou nově trénovat dvakrát týdně.

Říkáte, že rozdělujete děti r. 2013 na dvě skupiny. Jakým způsobem probíhá rozdělení děti?

Jednoduše. Rozdělíme je podle měsíce narození na děti narozené od ledna do konce června, druhou skupinu vytvoří děti narozené od července do konce roku. V tomto věku hraje velkou roli každý měsíc a je rozdíl pracovat s chlapečkem, který se narodil v prosinci oproti chlapci, který je narozen v lednu. Dříve narozené děti mají obvykle mírný náskok jak pohybově, tak mentálně, rychleji reagují i chápou pokyny trenérů. Je to ale samozřejmě velmi individuální. Proto je pro naše trenéry vhodné, když mají děti v tomto věku rozdělené podle měsíce narození.

Všechny tréninky probíhají v našem tréninkovém centru mládeže na Strahově?

Ano, ale od nové sezony dochází k významným změnám.

 

 

Můžete nám je představit?

Po sedmi letech vývoje projektu dochází k tomu, že jsme se v rámci Sparťanské fotbalové školičky rozhodli vstoupit do mateřských škol po Praze. Po letošní pilotní sezoně, ve které probíhaly kroužky ve třech školkách, budeme nově působit ve zhruba dvaceti školkách.

Co je cílem projektu?

Uvědomujeme si určitou společenskou zodpovědnost klubu vůči regionu, tedy Praze. Sportujících dětí ubývá a proto chceme od útlého věku dětem nabídnout sportovní aktivitu, která může přispět k budování vztahu ke sportu, jako k celoživotní aktivitě. Dalším velkým cílem je budovat zároveň sparťanské srdíčko, což je pro nás velmi důležité.

Jakou návaznost mají tréninky v mateřských školách na Strahovskou mládež?

Děti z kroužků v mateřských školách budou mít možnost navštívit naše tréninkové centrum na Strahově v rámci sportovních dní, které pro ně budeme organizovat v průběhu roku. Nejšikovnější děti získají navíc možnost, zapojit se do našich pravidelných tréninků na Strahově.

Jaký je tedy rozdíl mezi Strahovskými tréninky a tréninky v mateřských školách?

Tím, že jsme schopni pro děti zorganizovat obě možnosti, zapojíme logicky mnohem větší počet dětí do cílené pohybové aktivity. Do strahovských tréninků se může zapojit kdokoliv, stejně jako do kroužků ve školkách. Rozdíl je v tom, že na Strahově jsme nuceni v průběhu roku rozlišovat, zda-li dítě má předpoklady pro fotbal či nikoliv. V opačném případě rodičům doporučujeme zkusit jiný sport nebo dítě zapojit v našich partnerských klubech. V mateřských školách pracujeme se všemi dětmi po celý rok.

Kde se rodiče dozví o možnostech přihlášení do tohoto projektu?

Doporučuji sledovat sociální sítě mládeže. Seznam mateřských škol s možností online přihlášení dětí najdete zde: http://alotrie.cz/krouzky/spartan/. Dozvíte se tam i konkrétní dny a hodiny, ve kterých kroužky probíhají. Ostatní dotazy rádi zodpovíme na e-mailu: skolicka@sparta.cz , dále máme i speciální facebookovou prezentaci https://www.facebook.com/skolickaACS/, kam nám můžete poslat zprávu a v rámci chatu jsme Vám schopni rychle poradit.

 

Důlězité odkazy:

Odkaz na Alotrii: http://alotrie.cz/krouzky/spartan/

Odkaz na Facebookové stránky SFŠ: https://www.facebook.com/skolickaACS/

Odkaz na Facebookové stránky Sparťanské mládeže: https://www.facebook.com/SpartanskaMladez/ 

Odkaz na Twitterový účet Sparťanské mládeže: https://twitter.com/ACSparta_Mladez

 

Mapa školek v Praze s přesnými dny, kdy probíhají tréninky:

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři