Na francouzském Pitchoun's cup se představily naše kategorie U8 a U9

30. 5. 2018 | 10:15zpět na seznam novinek

Mladí sparťané vyrazili ve čtvrtek na dlouhou cestu až k francouzskému městu Marseille, kde o víkendu sehráli dva skvěle obsazené turnaje Pitchoun's cup. Po příjezdu v pátek sehráli sparťané z kategorie U9 přátelská utkání. V sobotu sehráli svá přátelská utkání borci z kategorie U8 a kategorie U9 odehrála hlavní turnaj Pitchoun´s cup. V neděli následně odehrála hlavní turnaj Pitchoun´s cup i kategorie U8. Oba turnaje se odehrály v systému 4+1 a jeden zápas se hrál dvanáct minut.

K pátečním přípravným zápasům nastoupila kategorie U9 prakticky ihned po příjezdu. Všechna přípravná utkání se hrála po dobu dvanácti minut. K prvnímu zápasu sparťané nastoupili do utkání proti Academie Mahanmat, se kterým remizovali 0:0. Do druhého zápasu sparťané šli proti týmu Luynes Sport, se kterým také remizovali 1:1. V třetím utkání pak podlehli týmu Paris FC 1:2 a nepodařilo se jim také utkání s belgickým Royal Charleroi SC 1:3.

Přípravné zápasy kategorie U9:

• AC Sparta Praha - Academie Mehanmat 0:0
  • AC Sparta Praha - Luynes Sport 1:1
  • AC Sparta Praha - Paris FC 1:2
  • AC Sparta Praha - Royal Charleroi SC 1:3

V sobotu nastoupila ke svým přípravným zápasům i kategorie U8. Ta odehrála svá utkání také po dobu dvanácti minut. V prním utkání nastoupila proti belgickému Royal Charleroi SC, který porazila 1:0. V druhém zápase sparťané prohráli s maďarským týmem Csepel FC 3:4. V posledním přípravném zápase pak naše naděje podlehly portugalskému FC Porto 1:3.

Přípravné zápasy kategorie U8:

• AC Sparta Praha - Royal Charleroi SC 1:0
  • AC Sparta Praha - Csepel FC 3:4
  • AC Sparta Praha - FC Porto 1:3

Dále v sobotu odehrála kategorie U9 hlavní část jejího programu - Pitchoun´s cup U9. Mladí sparťané vstoupili do svého prvního zápasu skvěle, když porazili franouzský kluc Crolles Bernin 2:0. V druhém zápase sparťané dlouho vedli, nicméně minutu před koncem si vstřelili vlastní gól a s francouzským Istres pouze remizovali. Ve třetím zápase proti portugalské Benfice Lisabon sparťané dlouho drželi bezbrankovou remízu, jenže opět ke konci zápasu inkasovali z nenápadné akce soupeře.

Chuť si však napravili v zápase s francouzským Jonquieres F.C., který porazili jednoznačně 5:1. Skvěle sparťané odehráli též utkání s belgickým KV Kortrijk, který porazili 2:0. Bohužel zápas s italským Interem Milán nevyšel našim nadějím dle představ a prohrály ho 1:7. V posledním zápase základní skupiny nastoupili proti francouzskému Toulouse FC, který sparťané museli porazit, aby si zachovali šance na postup.

I přes jasnou herní převahu však sparťanům chybělo štěstí v koncovce, a tak pouze remizovali 0:0. Tato remíza znamenala konečné 4. místo ve skupině a nepostup do dalších vyřazovacích bojů.

• AC Sparta Praha - Toulouse FC 0:0

Sestava AC Sparta Praha U9: Mašát, Bezvald, Zuskin, Čech, Šnýdr, Azaka, Gurmu, Jungbauer, Nespěšný, Kavka

První tři týmy turnaje: 1.Benfica Lisabon, 2. FC Paris, 3. Juventus FC

V neděli ke svému Pitchoun's cupu nastoupila kategorie U8. Ta do turnaje vstoupila proti francouzskému Football Club de Mougins, se kterým remizovala 2:2. V druhém utkání se představila proti holandskému Feyenoordu, kterému podlehla 1:2.

Další zápas turnaje sparťané odehráli proti švýcarskému Servette FC, který po zásluze porazili 2:0. V následném zápase proti AS Monaco FC sparťané dokázali opět zvítězit, tentokrát 3:2. Jejich vítězná šnůra pokračovala i v dalším zápase, když si poradili s francouzským RC Joinville 2:0. Bohužel v dalším zápase naši mladí zástupci jen remizovali s Burel FC 1:1 a v posledním zápase podlehli skvěle fyzicky vybavenému Toulouse FC 0:2. V součtu výsledků sparťané obsadili nepostupovou příčku, a tak se nezúčastnili bojů ve vyřazovací části turnaje.

• AC Sparta Praha - Toulouse FC 0:2

Pavel Sulek, hlavní trenér kategorie U8 turnaj zhodnotil: "Z turnaje mám smíšené pocity. Kluky musím pochválit za předvedenou hru, kterou se prezentovali po celý turnaj, a z které máme, my trenéři, velkou radost. Myslím si, že kromě posledního zápasu s Toulouse nás nikdo nepřehrál. O to víc v nás je velké zklamání z nepostupu ze základní skupiny, které bylo opravdu blízko. Jak jsem ale již zmínil, jediný herní výpadek přišel v posledním zápase, což nás ten postup stálo."

Sestava AC Sparta Praha U8: Hrodek, Hruška, Hamerník, Havrlík, Hybler, Makovský, Mavuba, Černý, Tichý, Terč

První tři týmy turnaje: 1. Manchester City, 2. FC Burel, 3. AFC Ajax