AC Sparta Praha

Miroslav Krieg: Hrát před fanoušky na Letné je pro nás svátek

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

17. 10. 2017 | 19:39zpět na seznam novinek

Hráči sparťanské devatenáctky nedočkavě vyhlížejí středeční utkání UEFA Youth League proti F91 Dudelange, které se odehraje přímo na letenském stadionu. Z Lucemburska si přivezli vysoké vítězství, což by rádi zopakovali i na domácí půdě. Trenér nejstaršího sparťanského dorostu Miroslav Krieg doufá, že přijde co nejvíc fanoušků jeho tým podpořit. Je si totiž jistý, že mají co nabídnout.

V prvním zápase jste vybojovali proti lucemburskému F91 Dudelange na jeho domácím hřišti vysoké vítězství 4:0. S čím tedy vlastně jdete do zítřejší odvety?

Rozhodně nechceme nic podcenit. Nerad slyším, že už je to vlastně jen záležitost dohry. Každý už se přeci přesvědčil, jak strašně nevyzpytatelný fotbal je. Samozřejmě si uvědomujeme náskok a nechceme pochybovat o našem postupu. Ale je to první kolo Youth League, hrajeme v domácím prostředí a chceme se prezentovat atraktivním fotbalem pro diváky, jelikož to pro nás je fotbalový svátek. Nebylo by dobře utkání podcenit nebo se na něj dostatečně nepřipravit i proto, že jde o nejvyšší evropskou dorosteneckou soutěž. Kluby, které se účastní, to berou jako prestižní záležitost, chtějí se prezentovat skvělými výkony a dojít co nejdál. Nejsme výjimkou.

Zmínil jste, že je pro vás výjimečný zážitek hrát na Letné před fanoušky. Proč by ale měli diváci dorazit na zápas dorosteneckého fotbalu, který vypadá, že je rozhodnutý?

Mnozí fanoušci si po takovém výsledku možná řeknou, že ten zápas není atraktivní. Na druhou stranu jsme v Youth League narazili na soupeře, tak hrajeme. Zajímavé může být i dorazit se podívat, jakou úroveň má lucemburský fotbal, se kterým se v našich končinách často nesetkáme. Dřív se říkalo, že jsou malé státy outsideři. Může tak být zajímavé přijít se přesvědčit, zda tomu tak je, nebo není. Já si třeba myslím, že přes naši výraznou výhru nemůžeme říct, že by soupeř nebyl nebezpečný.

Váš výkon v Lucembursku byl přesvědčivý a výhra výrazná. Co vás čeká v roli favoritů?

Byli jsme lepší, přehráli jsme je, hodně nám pomohly rychlé branky. Každé utkání je ale jiné a úroveň jednotlivých střetnutí nemusí korespondovat s tím, že jsou zdánlivě karty předem rozdány. Favority jsme – to nezastírám. Každý očekává, že vyhrajeme, každý očekává, že postoupíme, každý očekává, že předvedeme dobrý fotbal. Naší povinností v tuto chvíli je ukázat fanouškům, že tato očekávání dokážeme naplnit. Už jen proto myslím, že by mohli zvážit cestu a přijít nás podpořit. Ať je to totiž jak chce, je to konfrontace na mezinárodní úrovni a takových v naší úrovni v České republice moc není. Velký stadion na Letné tomu navíc dodá atmosféru.

Jak reagovali hráči a realizační tým F91 Dudelange, když zjistili, že se bude hrát na Letné?

Bavili jsme se s nimi už v Lucembursku, kde jsme jim to říkali. Oni se od té doby strašně těší, protože to bude událost i pro ně. Velikost klubů je zcela odlišná. Dudelange je nejlepším celkem loňského roku v Lucembursku s nesrovnatelným zázemím proti tomu, co máme tady na Strahově. Stejně tomu je i profesionálně. Tak jako my někdy jezdíme a konfrontujeme se se špičkovými celky z Anglie či Německa, tak je to pro ně zajímavé být tady. My třeba jindy závidíme klubům podmínky, profesionalitu a to, co investují do mládeže a tady je to zase obráceně. Když jsme jim ukazovali, kde budeme hrát a řekli jim podrobnosti o našem tréninkovém centru, byli unešení a moc se těší.

Co je třeba od Lucemburčanů očekávat, v čem dokázali v prvním zápase zahrozit?

Každý tým se připravuje podle možností a schopností, které má. Před prvním utkáním jsme se navzájem neznali – oni viděli jeden náš mistrák, my jejich. Po první konfrontaci máme informací víc. Pochopitelně sem nebudou chtít přijet prohrát a zas odputovat domů. Spoléhají se na rychlé protiútoky, jelikož mají řadu rychlých hráčů, a na standardní situace. Tam se kolikrát smazávají rozdíly v kvalitě, protože to bývá o výsledku konkrétních osobních soubojů a kvalitě rozehrávky dané situace.

Shodli jsme se, že zítra všichni čekají vaši výhru. Co je důležité, abyste za ní vykročili co nejhladčeji?

Bude strašně důležité, kdo dá první gól. Jasně, dá se říct, že náš náskok je dostatečně pohodlný, ale neviděl bych to jako v dospělém fotbale, že bychom taktizovali. V dorosteneckém fotbale na sebe hráči chtějí upozornit, prezentovat sami sebe co nejlepším výkonem, ať je výchozí výsledek jakýkoliv. Pro soupeře to bude nový boj od nula-nula. Totéž chceme od hráčů my. Nechceme, aby měli v hlavách, že jsme první zápas vyhráli 4:0, a uvažovali takticky. Chceme udělat vše pro to, aby to zase byla výhra výrazným rozdílem, a myslím si, že v našich silách to je. Jsem přesvědčený, že dokážeme eliminovat silné stránky soupeře, vytvoříme si šance a nebudeme se muset spoléhat na náhodu. Favority jsme a chceme to naplnit.

 • Dudelange - Sparta,
 • Dudelange - Sparta,
 • Dudelange - Sparta, Sedláček
 • Dudelange - Sparta, Majka
 • Dudelange - Sparta, Drchal
 • Dudelange - Sparta, Drchal, Majka
 • Dudelange - Sparta, Sedláček
 • Dudelange - Sparta, Šnajdr, Maksić, Majka
 • U19, Trénink v Dudelange, Hezoučký
 • U19, Trénink v Dudelange, Drchal, Bačkovský
 • U19, Trénink v Dudelange, Šnajdr
 • U19, Trénink v Dudelange, Čajkovský
 • U19, Trénink v Dudelange,

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři