Majka s Kozákem táhli devatenáctku

16. 5. 2018 | 15:57zpět na seznam novinek

Nejstarší sparťanský dorost měl před středečním zápasem na kontě deset výher v řadě a proti týmu z jihu Čech usilovali o jedenáctou. Hráči nenechali nic náhodě a zvítězili 5:0, po dvou gólech vstřelili Majka s Kozákem a finální zásah přidal Fortelný.

Svěřenci Ericha Brabce vlétli do zápasu plní elánu a už od prvních minut zatlačili Dynamo na vlastní polovinu. Třicet minut trvalo dobývání branky Budějovic, protože všechny šance zneškodnil brankář Dubljanic. Kapituloval až po půl hodině hry, kdy za jeho záda poslal odražený míč Majka – 1:0.

Matěj Majka se za sedm minut mohl radovat z druhého gólu v zápase. Fortelný vyslal přesný centr z pravé strany, na který si naběhl právě Majka a uklidil míč křižnou střelou k pravé tyči - 2:0.

Úspěšný první poločas zakončil svým gólem Kozák. Gólman Dubljanić neudržel střelu z úhlu a balón mu vypadl. Nejblíže byl Matyáš Kozák, který se nejlépe zorientoval a s přehledem rozvlnil síť – 3:0.

Do druhé části nastoupila Sparta stejně jako do prvního a aktivní hrou nepouštěla soupeře do ofenzivy a sama se hnala za zvýšením náskoku. V 55. minutě se na malém vápně uvolnil Kozák a střelou z bezprostřední blízkosti nedal brankáři Budějovic šanci – 4:0.

Nepříjemností pro trenéra Brabce je zranění Pudhorockého, který musel v 73. střídat po jednom ze soubojů. Nemělo by se však jednat o vážné zranění.

Sedm minut před konečným hvizdem vybojoval Fortelný míč před šestnáctkou a vyslal tvrdý projektil, který zapadl přesně k tyči – 5:0.

Sparťané se po středeční výhře posunuli na první místo Celostátní ligy U19 a dostali se před dlouho stíhanou Zbrojovku Brno, která ztratila body ve Zlíně. Nyní čeká devatenáctku náročný blok tří venkovních zápasů, kdy se postupně střetne s Baníkem Ostrava, Mladou Boleslaví a s Frýdkem-Místkem.

AC Sparta Praha U19 – SK Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)

Branky: 29. a 37. Majka, 41. a 55. Kozák, 83. Fortelný. Rozhodčí: Myška – Opočenský, Cichra. Počet diváků: 100 diváků.

Sparta: Kotek – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Fortelný, Pudhorocký (72. Peřina), Majka, Kozák, Konopásek (63. Sedláček), Patrák (56. Prokopec).

České Budějovice: Dubljanić – Dolejšek, Pařízek, Grigera, Lindák (78. Vítovec), Malecha, Kalousek, Šplíchal (66. Sedlák), Zachař, Collin, Rauscher (46. Kadlec).