Kategorie U14 i U15 brala každá po bodu ze zápasů s Hradcem Králové

8. 5. 2018 | 18:38zpět na seznam novinek

První ke svému duelu v rámci České žákovské ligy nastoupila starší kategorie U15. K vidění byl velmi vyrovnaný zápas, kde se střídaly šance na obou stranách. První branka ale přesto padla až na sklonku utkání, když se v 66. minutě prosadil sparťanský kapitán Karabec. Sparťané se nicméně z vedení v těžkém zápase neradovali dlouho, protože již za minutu vyrovnal hradecký Schober. Zápas tak po normální hrací době dospěl do penalt. V nich nakonec byli v poměru 5:4 úspěšnější domácí hráči a získali tak na své konto bonusový bod.

FC Hradec Králové U15 - AC Sparta Praha U15 1:1 (0:0) (5:4 p.k.)

Branky: 67. Schober - 66. Karabec.

Sestava AC Sparta Praha U15: Ulrich - Michl, Vydra, Karabec, Beránek (36. Razetto), Kabongo, Walter, Kaštánek, Zábranský, Konopásek, Kaufman.

Do druhého zápasu nastoupila naše kategorie U14. Ta odehrála v Hradci velmi kvalitní zápas. Vstup do utkání se sparťanům vyvedl na výbornou, když se v 6. minutě prosadil Vais. Domácí však téměř ihned na branku zareagovali, a to z pokutového kopu, který proměnil v 8. Pospíšil. Následně se sparťané ujali vedení v zápase, a to v 25. minutě, kdy přesně zamířil Osmani. Nicméně poslední slovo měli znovu domácí, když se z druhé penalty prosadil ve 36. minutě Jurčenko. Utkání tak za konečného stavu 2:2 dospělo do penalt. V těch se stejně jako v předchozím zápase radovali domácí hráči, když zvítězili v poměru 6:5.

Michal Vychodil, hlavní trenér kategorie U14: "Proti jednomu z nejzdatnějších soupeřů u nás jsme podali herně velmi solidní výkon, kterému chybělo jen vítězné vyústění. Téměř po celý zápas jsme udrželi kvalitu herního projevu, vypadali zajímavě na míči a dokázali (především v prvním poločase) být i nebezpeční brance domácích. Chyběla větší koncentrace v obranné činnosti, efektivnější i razantnější zakončení a především ve druhé části tlak do branky. Premiérově v sezóně tak došlo na penaltové vyústění a je jen dobře, že vícekrát nás tato zápasová tečka nepotkala."

FC Hradec Králové U14 - AC Sparta Praha U14 2:2 (1:2) (6:5 p.k.)

Branky: 8. Pospíšil, 36. Jurčenko - 6. Vais, 25. Osmani

Sestava: Šiler - Rott, Jandovský, Penxa, Staroščák (36. Čihák), Vais, Stárek, Lukášek, Osmani, Daňhel, Boček