Jediná branka rozhodla - AC Sparta Praha

Jediná branka rozhodla

5. 6. 2018 | 20:45zpět na seznam novinek

Mladší dorost se v úterý střetl v malém pražském derby s Bohemians Praha 1905. Sparťané ostřelovali branku hostů ze všech pozic, ale tížený zásah se jim nepodařilo vstřelit. Klokani rozhodli střetnutí jediným gólem z dvacáté minuty.

Zápas se nesl v duchu sparťanských pokusů, kterým chyběla jen lepší koncovka, aby skončili v síti. Obrana Bohemians pracovala velmi poctivě, ale nabídla i několik příležitostí. V 15. minutě si na centr Vokřínka naskočil Adam Gabriel, jehož hlavička skončila jen o pár centimetrů vedle. Utkání rozhodla chyba obrany Sparty, která kapitulovala ve 20. minutě po špatné souhře a mezi střelce se zapsal Turek. Svěřenci Petra Janouška se nevzdávali a pokusili se otočit nepříznivý stav, ale marně. Brankář Hejda nakonec udržel čisté konto a Bohemians porazili Spartu 1:0.

Závěrečné kolo odehraje sedmnáctka v sobotu 9.6. na Strahově od 13:15 proti odvěkému rivalovi z Vršovic – Slavii.

„Škoda neproměněných šancí, ale výsledek zápasu odpovídal našemu výkonu", zhodnotil klání trenér Janoušek.

AC Sparta Praha U17 – Bohemians Praha 1905 U17 0:1 (0:1)

Branky: 20. Turek. ŽK: Szewieczek, Vokřínek, Jonáš. Rozhodčí: Teuber – Matějček, Šaróka. Počet diváků: 80 diváků.

Sparta: Šerák – Gabriel A., Gelashvili (47. Krajinský), Szewieczek, Vokřínek, Bláha (59. Klimenda), Schánělec (47. Baftijar), Kolář (47. Sláma), Ryneš, Jonáš, Hájek.

Bohemians: Hejda – Pittauer, Štěpánek F., Topol, Vaněk, Marhoul, Čakurda (47. Uhmann), Turek (59. Štěpánek J.), Seniv (70. Gregor), Pouzar (52. Nejeschleba), Šumilov.