Čtyři góly v olomoucké síti

5. 5. 2018 | 14:06zpět na seznam novinek

Sparťanský nejstarší dorostenecký výběr zvládl důležité utkání v boji o dorostenecký titul. V sobotu hostili mladí sparťané na Strahově Sigmu Olomouc, které dali již v prvním poločase tři branky a následně skóre ještě navýšili.

Mladí sparťané vstupovali do sobotního zápasu se Sigmou Olomouc s osmi vítězstvími v řadě za sebou a se ztrátou dvou bodů na vedoucí Zbrojovku Brno, ovšem sparťané mají dva zápasy k dobru. Sigma byla před zápasem na Strahově jen o bod za sparťanským mužstvem se zápasem navíc.

Sparťané začali zápas velmi dobře, když po úvodních nepřesnostech se dostali do akce na levé straně, centr odvrátil před Patrákem obráncem jen k Fortelnému, jenž byl sám před brankou a volejem poslal míč do sítě – 1:0!

Hosté se dostali do šance díky rohovému kopu, kdy centr mířil k přední tyči a po teči se odrazil na další roh od tyče. Po necelých dvaceti minutách hry se do střelecké pozice dostal hostující Galus, ale pozorný Kotek jeho pokus u přední tyče vyrazil.

V dalších minutách se hrál především bojovný fotbal plný osobních soubojů a ani jeden z týmů si šance nevytvořil. Až osm minut před koncem poločasu Fortelný odcentroval z pravé strany po uličce od Konopáska, míč padl k noze Kristiána Flaka, který zavěsil pod břevno!

Vzápětí mohl snížit hostující Zlatohlávek, ale sám před Kotkem netrefil branku. Těsně před poločasem sparťané zvýšili na rozdíl tří branek. Po centru do vápna hosté odvrátili míč, ale hostující Jiří Sláma bez míče srazil k zemi Vojtěcha Patráka, rozhodčí nařídil penaltu a olomouckému hráči udělil červenou kartu.

Penaltu následně proměnil Jan Fortelný a zvýšil na 3:0.

Po změně stran se nejprve dostal ke střele Tvaroh, ale jeho pokus brankáře soupeře příliš neohrozil. Následně mohl snížit Zifčák, ale z úhlu poslal hlavou míč vedle branky.

Sigma hrající bez vyloučeného Slámy se snažila dostat do brejků, ale sparťané bránili zodpovědně a nevypouštěli žádný souboj. V 65. minutě se navíc dočkali čtvrtého gólu, kdy míč po centru z levé strany propadl k Fortelnému, jenž našel před brankou Patráka, který míč doklepl do sítě – 4:0.

V závěru utkání došly hráčům soupeře síly i s ohledem na to, že hráli celou druhou půli o jednoho méně. Sparťané po čtvrtém gólu bez problémů kontrolovali hru, kombinovali okolo poloviny hřiště a střídající Richard Sedláček dirigoval hru domácího týmu, který bez problémů dokráčel pro velmi důležité tři body do ligové tabulky.

AC Sparta Praha U19 – SK Sigma Olomouc U19 4:0 (3:0)

Branka: 5. a 45. z pen. Fortelný, 37. Flak, 65. Patrák. ŽK: Zlatohlávek. ČK. Sláma. Rozhodčí: Šimáček - Plzák, Krupka.

Sparta: Kotek – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Štetina (55. Sedláček), Pudhorocký, Flak (73. Peřina), Konopásek, Patrák, Fortelný (66. Majka).

Sigma: Gröger - Diblík, Neuer, Zlatohlávek (63. Baďura), Matoušek, Zifčák, Spáčil, Grygar, Sláma, Galus (71. David), Zmrzlý.