AC Sparta Praha

Bez zbytečného respektu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

25. 10. 2017 | 8:21zpět na seznam novinek

Patřil mezi nejmenší hráče na hřiště, ale i výrazně fyzicky zdatnějším soupeřům se dokázal vyrovnat a svým výkonem přispěl k velmi dobrému výkonu. Christian Frýdek si i přes porážku s Newcastlem v úvodním zápasem skupiny Premier Leauge International Cupu pochvaloval, že tým neměl respekt z o několik let starších protihráčů.

„Bylo to hodně těžké utkání, především fyzicky. Soupeř lítal nahoru dolů a my jsme se tomu přizpůsobili, takže zápas měl hodně vysoké tempo. Myslím, že to mělo velmi dobrou úroveň. Řekl bych, že jsme si všichni užili trávník na místním stadionku, hrálo se na něm opravdu dobře,“ uvedl po utkání Christian Frýdek, jenž měl během prvního poločasu nadějnou příležitost.

„Viděl jsem, jak obránce letí kolem mě, tak jsem míč zasekl, abych se ho zbavil a mohl vystřelit, ale on tam za ním byl ještě další a střelu mi bohužel zablokovali,“ litoval „Kikin“.

Ten měl proti sobě uprostřed hřiště obrovitého Stefana O’Connora, se kterým statečně sváděl souboje on i jeho spoluhráči. „Nejen on byl oproti nám fyzicky vyspělejší, bylo to těžké ho odstavit od míče, ale v druhém poločase už byl střed hřiště volnější a hrálo se nám lépe. Přestali jsme se bát a měli s námi problémy,“ pokračoval Christián.

 

Ve středu 1. 11. od 17:00 na Letné UEFA YOUTH LEAGUE: Sparta U19 vs. Red Bull Salzburg U19

 

„Druhý poločas byl z naší strany hodně kvalitní. Oproti zápasům v této soutěži minulý rok to byl velký rozdíl, protože jsme se přestali bát hrát, byli jsme silní na míči a nebezpeční směrem do ofenzivy. Ve druhém poločase jsme ukázali, že umíme kontrolovat hru a vytvářet si šance. Jen jsme je bohužel nedokázali proměnit,“ uvedl Frýdek.

„Líbilo se mi, že jsme ze staršího týmu neměli respekt, rozhodně jsme si nezasloužili prohrát,“ pokračoval.

V pozápasovém rozhovoru pro oficiální stránky soupeře chválil hru sparťanského týmu i trenér Newcastlu Peter Beardsley. „Tohle určitě potěší, zvlášť když je to jeden z nejslavnějších hráčů v historii jejich klubu. Všichni tady o něm mluvili,“ usmíval se Frýdek.

Na konci listopadu sparťanské hráče čeká dvojzápas s PSV Eindhoven a Liverpoolem v rámci základní skupiny Premier League International Cupu. „Řekl bych, že to budou úplně jiné zápasy. Newcastle byl vyloženě silové mužstvo, bylo to hlavně o soubojích. Ale od Liverpoolu i PSV očekávám, že budou hrát více kombinačně a budou mít techničtější hráče,“ dodal Frýdek.

 

Více o utkání v Newcastlu:

 • Christian Frýdek
 • Christian Frýdek
 • Christian Frýdek
 • Christian Frýdek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři