Ztracené vítězství v poslední vteřině

29. 8. 2016 | 15:10zpět na seznam novinek

Navzdory vydařenému zápasu v Jablonci udělal trenér Horňák tři změny v základní sestavě. Poprvé v sezoně se mezi tři tyče postavil Patrik Štorc. V zahajovací jedenáctce se objevili také Daniel Rajmon a Jakub Eichler.

Vstup do zápasu vyšel sparťanům na výbornou. Již v sedmé minutě zahrávali pokutový kop po ruce jednoho z obránců Dukly. Míč si na penaltový puntík nepostavil David Surmaj, jak tomu bylo dvakrát v Jablonci, nýbrž Filip Císařovský. Ten dloubáčkem do středu branky pozměnil stav na ukazateli skóre – 1:0.

O chvíli později se do dvou dobrých příležitostí dostal Matoušek, který v prvním případě střílel z první pouze doprostřed branky. Následně se dostal k odraženému míči, ale jeho tvrdou střelu brankář Dukly vyrazil.

V jednatřicáté minutě zahrávali domácí rohový kop. Centrovaný míč si na přední tyči našel Jan Špaček, který lehkou tečí překonal Řepu.

O pár minut později však dostal do samostatného úniku hostující Brabenec, když na mokrém terénu podjel míč pod nohou Sváty. Útočník Dukly si s nabídnutou možností poradil šikovně a bezmocného Štorce překonal milimetrovým lobem.

Po změně stran se hosté snažili aktivní hrou o vyrovnání, ale výraznější šanci si nevypracovali. V 57. minutě navíc brankář Řepa tvrdě srazil Surmaje pár centimetrů za pokutovým územím, což vyústilo v nebezpečnou standardní situaci. K té se postavil Filip Císařovský, který za přispění teče obrany Dukly, vrátil Spartě dvoubrankové vedení.

To ovšem netrvalo nijak dlouho. O osm minut později zahrávali hosté rohový kop. Centrovaný míč našel ve vápně zcela osamoceného Brabence, který střelou z první vrátil Duklu do hry. Dvoubrankové vedení mohl na domácí stranu vrátit Cabadaj, jeho střela z dvaceti metrů pouze orazítkovala tyč.

V posledních minutách se hrál hodně otevřený fotbal, ve kterém hosté vkládali svou snahu především do útočné činnosti. To sparťané využívali k rychlým brejkům, avšak ani jeden z nich nedokázali přetavit v uklidňující branku.

V posledních vteřinách utkání zahrával Ngueyn rohový kop, který hlavičkou usměrnil za záda Štorce Šimek. Poslední akce zápasu tak připravila Spartu o zisk tří bodů.

„Hrálo se velmi kvalitní utkání. Dukla se snažila o kombinační hru a držela míč co nejvíce na zemi. My jsme se dostali do dvoubrankového vedení, dokonce dvakrát, a opět jsme nebyli schopni to dotáhnout do vítězného konce. Možná je to naší nezkušeností, tak se z toho musíme ponaučit,“ mrzely trenéra Michala Horňáka ztracené body.

Další zápas sehrají svěřenci Michala Horňáka až po reprezentační přestávce. Konkrétně 11. září od 11 hodin v Mladé Boleslavi.

AC Sparta Praha U21 – FK Dukla Praha U21 3:3 (2:1)

Branky: 7. Císařovský (z PK), 31. Surmaj, 58. Císařovský – 38. a 66. Brabenec, 93. Šimek.

Sparta: Štorc – Sváta, Kadlec Milan, Vrána – Palečko, Cabadaj (76. Penc), Špaček (67. Eichler), Císařovský (69. Čmelík), Matoušek (90. Pavlík) – Rajmon (52. Kitanovič), Surmaj.

Dukla: Řepa – Šimek, Bezpalec, Nguyen, Kozel - Preisler, Stýblo (46. Hájek), Vopat (74. Vlček), Brejcha – Šahini (58. Gábor), Brabenec.

Rozhodčí: Rejžek – Urban, Kožár.