Zahozené šance potrestal produktivní Hradec

28. 11. 2016 | 15:36zpět na seznam novinek

Poslední domácí zápas letošního roku nebyl pro sparťanskou juniorku nejšťastnější. Z velkého počtu vytvořených šancí nedokázali svěřenci Michala Horňáka žádnou využít, naopak hostům stačilo k vítězství minimum příležitostí.

Do utkání nemohl zasáhnout brankář Jan Čtvrtečka, který si v posledním zápase s Karvinou vykloubil rameno a týmu pomůže pravděpodobně až na jaře.

Již v úvodní desetiminutovce dokázali domácí třikrát zahrozit. Nejdříve se k dorážce z těsné blízkosti dostal Sváta, který o kousek minul. O pár chvil později si naskočil na Kadlecův centr Císařovský, ale ani on nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče. V další šanci se ocitl Konaté, jehož pokus přehodit špatně postaveného brankáře Dundu také neskončil v síti.

Následně dvakrát zafungovala spolupráce hráčů z Pobřeží slonoviny. Zouzoua prostrčil chytře míč na Konatého, kterého však napoprvé vychytal královéhradecký gólman, a v druhém případě přihrávku pod sebe odkopli do bezpečí obránci.

První vážnější ohrožení Štěchovy branky přinesla dvacátá minuta. Hynek vyslal ostrý centr do vápna, na ten si naskočil Trubač a jen o pár centimetrů nehlavičkoval sparťanskou bránu.

Po půlhodině hry zahrozili domácí z rohového kopu. Ten propadl až k Pencovi, který si ve složité situaci pokoušel míč zpracovat. Než se tak stalo, pod nohy se mu vrhl Dunda a celou situaci tím nekompromisně vyřešil.

V jednačtyřicáté minutě už byla akce „Votroků“ úspěšná. Centrovaný míč doplachtil na zadní tyč k osamocenému Trubačovi, který propálil bezmocného Štěcha – 0:1.

Minutu po změně stran se domácí opět dostali k ohrožení Dundovy branky. Střídající Wala předložil míč Surmajovi, jehož teč mířila metr nad břevno.

V pětapadesáté minutě fauloval Wala na rohu velkého vápna, načež rozhodčí Ginzel nařídil pokutový kop. Jeho zahrání se ujal stoper Václavek, který razantní střelou navýšil vedení Hradce na 2:0. Následovala série sparťanských příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Dundu nepřekonal ze střední vzdálenosti Surmaj, nůžkami neuspěl ani Špaček. Neúspěšná zakončení podtrhla osmaosmdesátá minuta, kdy Surmaj neproměnil pokutový kop.

„To se občas stává. My jsme byli po celý zápas aktivnější, dokázali si vytvořit spoustu šancí, ale žádnou z nich jsme nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Navíc jsme neproměnili pokutový kop. Na druhou stranu musím přiznat, že Hradec hrál velmi dobré utkání, byli na nás dobře připravení,“ shrnul nepovedený zápas trenér Michal Horňák.

Poslední letošní zápas Juniorské ligy čeká Spartu v neděli 4. prosince v 10:30, kdy zajíždí na hřiště do Litvínova k utkání s Teplicemi.

AC Sparta Praha U21 – FC Hradec Králové U21 0:2 (0:1)

Branky: 40. Trubač, 55. Václavek (z PK)

ŽK: 25. Vobejda, 31. Nosek, 86. Vyšehrad.

Sparta: Štěch – Kadlec Milan, Penc, Sváta – Palečko (46. Wala), Císařovský (63. Kitanovič), Špaček, Cabadaj (81. Rajmon), Zouzoua (75. Eichler) – Surmaj, Konaté.

Hradec: Dunda – Holeš R., Vyšehrad, Václavek, Dostál – Nosek, Trubač, Vobejda, Brokeš – Zbudil (75. Chocholatý), Hynek (81. Petřík).

Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Šimáček.