Z jablonecké střelnice s jedním bodem

19. 2. 2018 | 17:05zpět na seznam novinek

Svěřenci Michala Horňáka nastoupili v Jablonci ke své jarní premiéře s několika hráči A-týmu v základní sestavě. Úvod zápasu tým zaspal a po čtyřech minutách prohrával 0:1. Nakonec diváci viděli přestřelku se čtyřmi góly na každé straně.

Z prvního týmu cestovalo na sever Čech hned šest fotbalistů: Ćivić, Sáček, Kulhánek, Drchal, Mustedanagić a Ristić, který tak nastoupil do zápasu poprvé od jeho příchodu z Krasnodaru.

Základní jedenáctce utekly první minuty a toho Jablonec využil. Již ve 3. minutě sice spálili domácí útočníci vyloženou šanci, ale litovat nemuseli, protože hned o minutu později se radovali po brance Vojtěcha Kubisty.

Sparťané se následně oklepali a častěji drželi míč na kopačkách. Tým si vypracoval několik šancí. Tou nejvážnější byl přímý kop Ristiće z hranice šestnáctky, který o kousek minul levou tyč.

Ve velké příležitosti se ocitl ve 20. minutě Sáček. Obešel dva obránce na velkém vápně, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Zádrhel přišel ve 25. minutě, kdy po špatné komunikaci Štorce s obranou vystihl rozehrávku Zelený a potrestal chybu. Ofenziva Sparty přispěchala s rychlou odpovědí. O tři minuty později snížil Eldar Civić. Sparťané nepolevili v aktivitě, ale do poločasu se jim už nepodařilo náskok dotáhnout.

Po změně stran pokračovala Sparta v náporu. Čajkovského vystřídal o pauze Novotný, který na nic nečekal a hned po šesti minutách se zapsal mezi střelce. Drchalovu střelu vyrazil Klement jen před sebe, Novotný ale stál přesně kde měl a pohotově srovnal.

Jednadvacítka ve snaze otočit stav utkání útočila ze všech sil. Jablonci se tak otevřela možnost brejků a právě jeden takový využil v 64. minutě Vojtěch Kubista.

Na tahu byla opět Sparta. Útočné duo Drchal – Novotný dělalo domácí obraně nemalé problémy. Tak dlouho společně nepříjemně napadalo obránce, až uspělo a po závaru před bránou si dal Krištof vlastní gól.

Po sedmdesáti minutách svítíl na tabuli stav 3:3, ale stačil moment a změna byla na světě. Záložník Ristić utekl v 72. minutě po levé straně a přesnou křižnou střelou rozvlnil síť. Sparta poprvé v zápase vedla. Ustalo urputné dobývání a sparťané zvolnili.

Severočechům se v závěru zápasu podařilo vyrovnat. Dlouhý centr na penaltu stopeři neodvrátili a míč propadl. Ve vápně se nejrychleji zorientoval Kubista, zkompletizoval hattrick a uzavřel na konečných 4:4.

Sparťanská juniorka tak v prvním jarním kole veze z venkovního utkání jeden bod. V příštím kole se svěřenci trenéra Horňáka představí na Strahově proti Mladé Boleslavi.

FK Jablonec U21 4:4 (2:1) AC Sparta Praha U21

Branky: 4. Kubista V., 25. Zelený, 64. Kubista V., 90. Kubista V. – 28. Civić. 51. Novotný, 69. vlastní Krištof, 72. Ristić

Jablonec: Klement – Piroch, Kubista V., Breda, Krištof, Pleštil (76. Dostál), Schon (69. Petržilka), Kebísek, Zelený, Kubista M., Hajdo (84. Hlůže)

Sparta: Štorc – Pavlík, Boula, Vácha, Civić (76. Tvaroh) – Čajkovský (46. Novotný), Sáček, Kulhánek, Ristić (87. Burda) – Drchal, Mustedanagić

Rozhodčí: Nenadál – Novák, Vít