Z Boleslavi bez bodů

12. 9. 2016 | 13:31zpět na seznam novinek

Ačkoliv dokázala juniorka otočit nepříznivý poločasový výsledek, mladoboleslavští si dvěma brankami v samotném závěru utkání vzali vítězství zpět na svoji stranu.

Za úmorného vedra byl k vidění opatrný začátek, který nějaké výraznější šance nepřinesl. Za zmínku stojí až dobrá příležitost Davida Surmaje, kterému sklepl míč na hranici malého vápna Tiemoko Konaté. Nejlepší střelec juniorky ale tvrdou ránu levačkou namířil pouze nad Vejmolovu bránu.

Míč na kopačkách měli častěji domácí, ale do své první šance se dostali až dvě minuty před poločasovou přestávkou. Centr do pokutového území propadl až k Ladislavu Takácsovi, který za přispění tyčky Čtvrtečkovy branky poslal domácí do šaten s jednogólovým vedením.

Vstup do druhé půle byl však ze sparťanské strany parádní. Hned po padesáti vteřinách hry předložil Surmaj výbornou přihrávku pod sebe na naběhnuvšího Císařovského, který bez obtíží uklidil míč za záda brankáře Vejmoly.

Obrat byl dokonán po sedmdesáti minutách. Martin Palečko se pěkně uvolnil za hranicí velkého vápna a skákavou střelou k tyči otočil stav zápasu.

Mladoboleslavští se po druhé inkasované brance otřepali a opět začali být na hřišti dominantnějším týmem. To vyústilo v pokutový kop šest minut před koncem základní hrací doby. Jan Čtvrtečka si naneštěstí vybral opačný směr, než kterým se ubírala zahraná penalta, a tak byl stav opět vyrovnaný.

Bohužel stejně jako v minulém zápase s Duklou i tentokrát přišla inkasovaná branka v nastaveném čase. Sparťanská defenziva nedokázala odkopnout míč kamkoliv, čehož využil střídající Košek a střelou z otočky dokázal protlačit střelu za Čtvrtečku.

V sedmém kole Juniorské ligy vyzve tým Michala Horňáka České Budějovice. Výkop je v pondělí 19. září od 13:00 na Strahově.

FK Mladá Boleslav U21 – AC Sparta Praha U21 3:2 (1:0)

Branky: 43. Takács, 84. Vodháněl (z PK), 91.Košek – 46. Císařovský., 70. Palečko.

ŽK: 65. Špaček, 68. Císařovský, 91. Palečko.

Mladá Boleslav: Vejmola – Lukeš, Takács, Kühnel, Bojda (73. Košek) – Vodháněl, Dohnalík (86. Kopa), Keresteš, Albina – Zabilanský (62. Novotný), Glöckner.

Sparta: Čtvrtečka – Sváta, Kadlec Milan, Vrána (26. Hovorka) – Matoušek (46. Penc), Císařovský (78. Čmelík), Cabadaj (86. Balvín), Špaček, Palečko – Surmaj, Konaté (70. Rajmon).

Rozhodčí: Vít – Arnošt, Vodrážka.