Využitá přesilovka

7. 11. 2016 | 15:27zpět na seznam novinek

Ačkoliv juniorka odehrála drtivou část zápasu v početní převaze, Liberec dokázal sparťanům přesilovku hodně znepříjemnit. Díky dvěma vstřeleným brankám dlouho drželi s domácími krok, po uklidňující trefě Václava Pence na konečných 4:2 ale padli.

Většina diváků teprve přicházela na strahovské ochozy, když rozhodčí Mikyska ukázal na značku pokutového kopu a následně vyloučil hostujícího Heppnera za jasné zmaření gólové šance rukou. Filip Císařovský nabídnutou příležitost využil a penaltu bez komplikací proměnil.

Do druhé vážnější šance se dostal opět Císařovský. Na hranici vápna si narazil se Špačkem, střela z první ovšem mířila nad břevno Francovy branky. Po půl hodině hry obdržel Konaté přihrávku za liberecké obránce, v samostatném úniku ale na brankáře hostů nevyzrál.

Severočeši se k ohrožení Čtvrtečkovy branky dostali v osmatřicáté minutě, kdy přízemní střela Mossese jen o kousek minula levou tyč.

Úvodní minuty druhého poločasu přinesly gólovou smršť. Ve 49. minutě si na rohový kop Špačka naskočil Penc a za přispění liberecké defenzivy dopravil míč za France. Hosté však dokázali odpovědět do minuty. Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Vojtěch Hadaščok, jehož projektil „zaplaval“ před Čtvrtečkou a k překvapení všech skončil v síti.

Opět uplynula pouze jedna minuta a skóre na časomíře se znovu měnilo. Do dobré příležitosti se dostal Konaté, který ale ideální moment ke střele prováhal. Míč se však poodrážel k Frýdkovi, který se zbavil jednoho ze svých strážců, předložil míč opět Konatému a ten své předchozí zaváhání napravil – 3:1.

Liberečtí se ale dokázali opět vrátit do zápasu. V 56. minutě fauloval Palečko v pokutovém území, načež sudí Mikyska nařáídil druhou penaltu v zápase. Její zahrávání si vzal na starosti Markovič, kterého dokázal Čtvrtečka napoprvé vychytat, na následnou dorážku už byl ale krátký.

Přibližně čtvrt hodiny před koncem se sparťané opět dostali do dvoubrankového vedení. Centrovaný míč ze strany propadl až na zadní tyč k Pencovi, který na hranici ofsajdu dplízal ve skluzu přidat svoji druhou branku v zápase.

Definitivní pojistku a odskočení na rozdíl tří branek mohl zajistit Cabadaj, kterého skvělou přihrávkou pod sebe uvolnil střídající Rajmon. Prvně jmenovaný však v dobré příležitosti trefil pouze brankáře France.

„Na Juniorskou ligu jsme viděli nadstandardní utkání. Události z prvních minut mohly nasvědčovat, že zápas bude o něco poklidnější, nicméně tomu tak nebylo. Liberec, posilněný o hráče áčka, předvedl velmi dobrý a statečný výkon. My jsme měli, především v prvním poločase, proměnit nějakou z našich vytvořených příležitostí. Zápas jsme si ale tradičně zkomplikovatli sami, když jsme nechali soupeře dvakrát snížit,“ shrnul náročné utkání trenér Michal Horňák.

V nadcházejícím kole Juniorské ligy zajíždí Sparta do Karviné. Zápas 14. kola se sehraje v pondělí 21. listopadu od 11 hodin.

AC Sparta Praha U21 – FC Slovan Liberec U21 4:2 (1:0)

Branky: 3. Císařovský, 49. a 77. Penc, 51. Konaté – 50. Hadaščok, 57. Markovič.

ŽK: 7.Konaté, 47. Palečko – 36. Blažek, 65. Prokš, 67. Franc, 78. Markovič.

ČK: 2. Heppner.

Sparta: Čtvrtečka – Kadlec Milan, Penc, Sváta – Palečko, Cabadaj, Špaček (89. Pavlík), Císařovský (82. Wala), Frýdek Ch. (65. Kitanovič) – Surmaj (71. Rajmon), Konaté.

Liberec: Franc – Blažek, Heppner, Chlumecký, Lesniak – Markovič (79. Micovčák), Prokš, Machuča (60. Kazda) – Hadaščok, Da Silva, Mosses (85. Doležal).

Rozhodčí: Mikyska – Petřík, Pfeifer.