Výpadek v prvním poločase

21. 5. 2018 | 12:58zpět na seznam novinek

Osmé kolo nadstavbové části Juniorské ligy zavedlo sparťany do Karviné. Místní městský fotbalový klub byl před vzájemným zápasem na devátém místě se čtyřmi body na kontě. Po zápase už jich měl na kontě sedm, protože Karviná Zvítězila 3:1, když domácí rozhodli třemi brankami v prvním poločase.

V sestavě pražanů se po týdenní odmlce opět objevil Angličan Hutchinson, jehož testy ve Spartě se prodlužují. Právě hráč z Ostrovů vybojoval v šesté minutě pokutový kop. Statečně se probíjel domácí obranou, která ho nakonec zastavila nedovoleným zákrokem v pokutovém území. K penaltě se postavil kapitán Špaček. Střelou k levé tyči však brankáře Ciupu nepřekonal.

Na druhé straně se jeden z karvinských protáhl po pravé straně a do šestnáctky naservíroval míč osamocenému Řapkovi, proti jehož střele fantasticky zasáhl Bačkovský.

Ani jedna z obran nepracovala dle představ trenérů a hra se vyvíjela ve velmi ofenzivní duchu. První branku přinesla 24. minuta. Bačkovský zasáhl na poslední chvíli proti útočníkovi Karviné, ale odražený míč spadl přímo k nohám Galušky, který poslal Karvinou do vedení – 0:1.

O dvě minuty později přidali domácí druhý gól. Nadýchaný centr z pravé strany si našel Řapek, který přesným volejem nedal Bačkovskému šanci – 0:2.

Trenér Michal Horňák, po zkušenostech z minulých kol, na nic nečekal a vyslal do hry střelce Novotného místo Brazilce Moty.

Nicméně temnou desetiminutovku Sparty dokonal ve 33. minutě Bernatík, který využil zaváhání Burdy a zvýšil už na rozdíl tří branek – 0:3.

Kritická situace pro sparťany, kteří se ale nevzdávali. V samém závěru prvního poločasu se na pravé straně uvolnil Mohamed. První přihrávku napříč vápnem domácí zablokovali, ale druhou už Mohamed nasměroval přesně k nikým nehlídanému Novotnému, který na zadní tyči doklepl míč za záda Ciupy – 1:3.

Špatnou zprávou pro trenérský štáb bylo zranění Ondřeje Novotného, který si ze souboje s domácím brankářem odnesl šrámy, které mu nedovolily pokračovat a ve druhém poločase ho musel nahradit Čajkovský. Sparta vstoupila do druhé půle velmi aktivně a byla blízko kontaktní branky, když v 54. minutě Mohamed předložil míč Čajkovskému, jehož střele chyběl jen malý kousek. Do příležitostí se dostávala i Karviná, ale už nebyla tak nebezpečná jako v prvním dějství.

V 60. minutě musel být po vzdušném souboji ošetřován Tasić. Zranění se nakonec nepotvrdilo a sparťanský zadák mohl pokračovat dál v zápase.

Svěřenci Michal Horňáka byli nebezpečnějším mužstvem, ale kontaktní branku se nedařilo přidat. Na druhé straně se ve velké šanci objevil karvinský Bevelaqua, který v samostatném úniku nepřekonal Bačkovského.

Ofenzivní snažení Sparty skončilo nakonec neúspěchem a všechny tři body zůstaly v Karviné po prohře 1:3. Dalším soupeřem juniorky bude 28. května od 13:00 na Strahově Slovácko

MFK Karviná U21 – AC Sparta Praha U21 3:1 (3:1)

Branky: 24. Galuška, 26. Řapek, 33. Bernatík – 44. Novotný. ŽK: Putyera, Moskál - Pavlík, Novotný. Rozhodčí: Vojkovský - Caletka, Lakomý. Počet diváků: 80 diváků.

Karviná: Ciupa – Coma, Egri (54. Bevelaqua), Galuška (89. Sembol), Lingr, Putyera, Moskál, Ramirez (90. Motyčka), Řapek, Weber (46. Zielina) (87. Gil´ák), Bernatík.

Sparta: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasić (70. Maksić), Burda, Palečko, Špaček, Mota (29. Novotný) (46. Čajkovský), Alexandr, Mohamed, Hutchinson.