Výhra nad Hvozdnicí

26. 1. 2018 | 20:16zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka porazila v přípravném zápase, soupeře z krajského přeboru, Hvozdnici 4:1.

V páteční podvečer nastoupili svěřenci Michala Horňáka na Strahově k utkání proti Hvozdnici, za kterou nastoupil vedoucí mužstva juniorů Luděk Stracený. Hráči v rudých dresech byli od úvodu aktivnější a častěji u míče. Změna skóre přišla už v 5. minutě, kdy se prosadil nováček Hamdy, pro něhož to byl premiérový start za Spartu. Sparťanům se do poločasu podařilo vstřelit ještě jednu branku. Připsal si ji Dico. Rodák ze Surinamu, který je aktuálně na testech. Hostům se v závěru podařilo snížit a do šaten se tedy šlo za stavu 2:1.

Druhá půle nabídla podobný scénář. Domácí častěji v ofenzivě, avšak Hvozdnice dokázala pozlobit brankáře Čtvrtečku. Ten se blýskl několika skvělými zákroky a nepustil už za svá záda jedinou střelu. Do druhého poločasu postupně zasáhli Matoušek, dorostenci Baftijar, Radimský a Martin Štětina . V 75. minutě se po delším gólovém půstu prosadil po centru z pravé strany Novotný. Tečku za zápasem udělal pěknou střelou z velkého vápna Matoušek a upravil na konečných 4:1.

Michal Horňák o nováčcích v sestavě

„Egypťan Hamdy se k nám připojil na začátku přípravy a bude v týmu prozatím do léta. Dico, rodák ze Surinamu, je na testech a odehraje ještě utkání proti Ostré. Pak se rozhodne o jeho setrvání, ale mně osobně se líbí. Oba jsou ofenzivní hráči, Hamdy je útočník a Dicovo místo je pod hrotem.

AC Sparta Praha 4:1 (2:1) SK Hvozdnice

Branky: Hamdy, Dico, Novotný, Matoušek

Sestava Sparty: Čtvrtečka – Tasić, Penc, Pavlík – Konaté (60. Baftijar), Špaček (45. Matoušek), Vácha (60. Štětina M.), Čajkovský (60. Radimský) – Dico – Novotný, Hamdy

• JUN: Sparta vs. Hvozdnice