Vydařený obrat

21. 11. 2016 | 13:17zpět na seznam novinek

V rámci 14. kola Juniorské ligy zavítali sparťané k prozatímnímu překvapivému lídrovi soutěže – Karviné. Úspěšnou premiéru v rudém dresu zaznamenal devatenáctiletý záložník, a člen reprezentace Pobřeží slonoviny do 20 let, Peodoh Pacome Zouzoua.

Do základní sestavy nahlédl také Zinedin Mustedanagič, který o den dříve odehrál za A-tým druhý poločas ePojisteni.cz ligy proti Karviné. Právě Zizu se ocitl v první šanci Sparty, kdy se z první pokusil ohrozit brankáře Pindrocha. Střela levačkou však neměla potřebné parametry.

Karviná se po čtvrt hodině hry ujala vedení, když si centr za obranu našel Galuška a přízemní střelou propálil míč pod Čtvrtečkou do sítě.

Sparta mohla odpovědět ve dvacáté minutě ze standardní situace, ale Mustedanagičův pokus po zemi bez obtíží sebral Pindroch. Ani do třetice to Zizuovi nevyšlo. Zouzoua mu nabyl na hranici penalty, následnou prudkou střelu ale zastavilo břevno.

O pět minut později už karvinský brankář inkasoval. Na rohu velkého vápna si Jan Špaček posunul míč na levou nohu a výstavní křižnou střelou vymetl šibenici – 1:1.

Uběhlo jen pár minut, když se sparťané dokázali prosadit znovu. Dlouhý míč za obranu si dobře pustil Surmaj, dlouho se nerozpakoval a dloubáčkem přehodil vyběhnutého Pindrocha.

Vyrovnání mohla přinést standardní situace z pětatřicáté minuty. Galuškovu přízemní střelu ale dokázal pokrýt Čtvrtečka.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, když si dokázali vytvořit několik slibných standardek v oblasti pokutového území Sparty. Ani jedna však neskončila brankou, ať už díky obětavě hrající defenzivě, nebo dobrým zákrokům Čtvrtečky.

V závěrečných minutách dokázali karvinští dostat svého soupeře pod tlak. V nejnebezpečnější příležitosti dobře zapracoval kapitán Milan Kadlec, který v klíčový moment zabránil zakončení dvěma domácím hráčům.

Nepříjemná situace pak potkala brankáře Čtvrtečku. Po jednom z ostrých centrů dopadl na zem tak nešťastně, že si vykloubil rameno a musel být střídán Patrikem Štorcem, který odchytal poslední pětiminutovku.

V té vlétl do otevřené karvinské obrany Daniel Rajmon, zbavil se jednoho z obránců, následně přehodil brankáře, a tím pojistil a stvrdil vítězství Sparty.

Výhra posunula juniorku na druhé místo za Mladou Boleslav. Na tu ztrácí svěřenci Michala Horňáka dva body, zároveň ale mají zápas k dobru.

"Velmi cenné vítězství! Do zápasu jsme vstoupili poněkud laxněji, což Karviná potrestala gólem. Poté jsme se ale vzpamatovali, začali být aktivní a ještě do poločasu vývoj zaslouženě otočili. V druhém poločase už byla hra vyrovnanější, ale naštěstí jsme třetím gólem dokázali výsledek pojistit. Jedinou černou kaňkou na zápasu je zranění Honzy Čtvrtečky, který si při dopadu nešťastně vykloubil rameno," zhodnotil utkání trenér Horňák.

MFK Karviná U21 – AC Sparta Praha U21 1:3 (1:2)

Branky: 13. Galuška – 25. Špaček, 29. Surmaj, 90. Rajmon.

ŽK: 81. Galuška - 38. Palečko.

Karviná: Pindroch – Plesník, Putyera, Dendis (78. Řapek), Toml – Puchel (65. Sas), Tomšů (68. Mládek), Kania (68. Jakubov), Karčmář – Galuška, Kovařík.

Sparta: Čtvrtečka (90. Štorc) - Kadlec Milan, Penc, Sváta - Palečko, Cabadaj, Špaček (54. Kitanovič), Císařovský (90. Wala), Zouzoua(76. Čmelík) – Mustedanagič (71. Rajmon), Surmaj.

Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Batík.