Vítězný vstup do nadstavby

9. 4. 2018 | 14:53zpět na seznam novinek

Prvním soupeřem juniorky byl v nadstavbě Hradec Králové. Východočeské mužstvo postoupilo z pátého místa tabulky. Sparta jako vítěz základní části šla do utkání jako favorit a svou pozici povrdila výsledkem 2:1, když obě branky zařídil Ondřej Novotný.

Úvod zápasu patřil hostům. Hradec byl aktivnějším a lepším týmem. První velkou příležitost si přichystal ve 12. minutě, kdy se do vápna vřítil Miker a jen těsně minul branku. O dvě minuty později střílel opět Miker, ale se stejným výsledkem. Svěřenci Michala Horňáka, podobně jako proti Slavii v minulém kole, nezachytili úvod zápasu a jen se štěstím neinkasovali.

Do dobré příležitosti se domácí dostali až ve 28. minutě. Novotný našel zpětnou přihrávkou Mustedanagiće, který však v dobré pozici trefil jen hráče před sebou. Gólová šance přišla ve 31. minutě. Tasić poslal skvělý centr z pravé strany přímo na hlavu Novotného, jehož první pokus brankář Vízek vytáhl, ale na dorážku byl už krátký.

Po obdržené brance se hráči Hradce rychle oklepali a ve 36. minutě srovnali z pokutového kopu. Mezi střelce se zapsal Krátký. Zbytek prvního poločasu patřil opět Hradci, který nebyl spokojen s remízou. Poslední slovo měl však Ondřej Novotný, když zakončil průnik Mustedanagiće a poslal Spartu opět do vedení.

Druhá půle začala opatrněji, ale postupem času měli míč v držení více hradečtí. Remíza byla velmi blízko v 66. minutě. Krátký nacetroval míč do vápna, kde se k míči dostal Súkenník. Jeho střelu udržel před brankovou čarou parádním zákrokem Vorel.

Hradec dál sahal po gólu. V 79. minutě utekl po levé straně Súkenník, našel ve středu Mikera a ten z bezprostřední blízkosti přestřelil. Nakonec v poslední minutě základní hrací doby hlavičkoval Eliáš jen do tyče Vorlovy branky a Sparta vybojovala těsné vítězství 2:1.

Trenér Michal Horňák po zápase:

Jak vypadal zápas z vašeho pohledu?

"Pro nás to bylo velmi náročné utkání. Je to naše třetí uktání v deseti dnech a na hráčích byla vidět únava. Chtěl bych pochválit Hradec za předvedenou hru, protože pokud takhle budou vypadat i další souboje v play-off juniorské ligy, máme se na co těšit. Zápas měl totiž vysoké tempo, náboj a hodně se bojovalo. Byl na úrovni dospělého fotbalu. My jsme nakonec měli v závěru více štěstí a udrželi vedení. Pochvalu si však zaslouží celé mužstvo, které bojovalo celých 90 minut až do závěrečného hvizdu."

Hrála obranná čtveřice lépe než proti Slavii?

"Opět to nebylo nejlepší, chyby tam byly, ale inkasovali jsme jen jednou."

AC Sparta Praha U21 - FC Hradec Králové U21 2:1 (2:1)

Branky: 31., 45. Novotný - 36. Krátký. ŽK: Tasić - Vukčevič, Krátký. Rozhodčí: Klíma - Petřík, Vlček. Počet diváků: 130.

Sparta: Vorel - Pavlík, Penc, Tasić, Burda, Ristić (91. Hucek), Špaček (82. Tvaroh), Čajkovský (58. Traoré), Mustedanagić, Matoušek, Novotný (90. Urban).

Hradec Králové: Vízek - Pajer, Vukčevič (64. Brokeš), Miker, Krátký, Súkenník, Kundrt, Střelec (55. Chocholatý), Martinec, Jukl, Eliáš.