Úspěšný vstup do nové sezony

31. 7. 2016 | 13:28zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka vkročila do nového ročníku Juniorské ligy výhrou 2:0 nad Třincem. Vyrovnaný zápas rozhodl, díky výbornému výběru místa ve vápně, dvěma brankami David Surmaj.

Úvodní minuty patřily spíše domácím. Na výraznější šanci si však diváci na stadionu Rudolfa Labaje počkali až do devatenácté minuty, kdy se do centru položil hlavou Dedič, kterého výborným zákrokem vychytal Čtvrtečka. Z následné akce trefili třinečtí ještě břevno.

První vážnější šance Sparty byla hned gólová. Centr do vápna proskákal až na zadní tyč, kde stál osamocený David Surmaj a bez problémů poslal míč do sítě. Do konce první pětačtyřicetiminutovky se již nic podstatného nestalo.

Druhý poločas už byl na gólové příležitosti o poznání bohatší. A byli to opět domácí, kteří si vytvořili první šanci. Deset minut po změně stran se k odraženému míči dostal Plava, jehož přízemní prudká střela jen těsně minula Čvrtečkovu bránu.

Poté se o slovo přihlásila Sparta s dvěma tutovkami. Nejprve po Matouškově rohovém kopu hlavičkoval o pár centimetrů mimo Rajmon. Následně se na hranici penalty ocitl sám Císařovský, ale z voleje mířil hodně nepřesně.

O minutu později měli domácí stoprocentní šanci. Latocha šel sám na Čtvrtečku, ale sedmnáctiletý gólman skvělým zákrokem vyrovnání nepřipustil.

Definitivní pojistku mohl v 82. minutě přidat střídající Eichler, jehož brejkový průnik uťal až třinecký brankář Adamuška. Ta nakonec přišla o tři minuty později, kdy stál David Surmaj opět ve správný čas na správném místě a pohotově doklepl míč za bezmocného Adamušku.

„Začali jsme hodně opatrně. Do nějaké dvacáté minuty byl Třinec i mírně aktivnější, ale změnil to gól. Nám trošku vázla kombinace a měli jsme hodně pomalý přechod do útoku, chybělo nám zrychlení hry. V defenzívě musíme řešit lépe i přebírání hráčů, gólman Čtvrtečka dnes chytil dva nebo tři jasné góly,“ zhodnotil úspěšný vstup do nového ročníku trenér Michal Horňák.

FK Třinec U21 – AC Sparta Praha U21 0:2 (0:1)

Branky: 27. Surmaj, 85. Surmaj.

ŽK: 62. Latocha – 51. Císařovský.

FK Třinec: Adamuška – Benetka, Reintam, Lanc, Pilch (72. Pustka) – Bujok (52. Stříž), Tobiáš (63. Žyla), Samiec, Melecký (36. Pleva) – Dedič, Latocha (63. Lasota).

AC Sparta Praha: Čtvrtečka – Chvátal, Milan Kadlec, Hovorka – Špaček (86. Wala), Palečko (79. Penc), Sáček, Císařovský (70. Čmelík), Matoušek – Rajmon (64. Eichler), Surmaj.

Rozhodčí: Dresler - Boček, Horák.