Tři tyče v závěrečné čtvrthodině! Juniorka uhrála se Slováckem remízu

22. 5. 2014 | 15:58zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři neproměnili celou řadu gólových příležitostí. Díky trefě Nového z 83. minuty berou alespoň bod.

Po dvaceti minutách hry mohl skórovat David Matějka, ke kterému se odrazil míč po rohovém kopu. Sparťanský stoper levačkou, svou slabší nohou, vyslal z hranice vápna pořádnou pumelici, ale gólman Fryšták ji vyrazil. O šest minut později Hašek před šestnáctkou přihrál doprava Jakubu Nečasovi, který následně pálil z úhlu nad bránu.

Půlhodinu před koncem se z pravé strany důrazně probil do šance Alexander Jakubov, ale jeho střela šla nad břevno. Krátce nato střídající Kerić kolmicí vysunul do šance Martina Haška mladšího, ten však neprostřelil Fryštáka. O dvě minuty později šli hosté do vedení. Janečka vypálil zhruba ze 30 metrů. Míč se odrazil od břevna na zem a poté vyletěl ven. Sudí Orel ukázal, že balon byl za brankovou čárou a hráči Slovácka se mohli radovat.

Sparťané v závěrečné čtvrthodině dostali soupeře pod tlak. Andrej Kerić po centru Macháče nadvakrát nevyzrál na Fryštáka. Martin Nový po závaru před bránou trefil tyč a to samé se za okamžik podařilo i Kerićovi.

Deset minut před závěrečným hvizdem Kerić vystihl malou domů, píchl si míč za Fryštáka, ale před odkrytou bránou opět trefil tyč. Uběhla zhruba minuta a sparťané se opět řítili na bránu Slovácka. David Surmaj šikovně přistrčil na volného Martina Nového a ten bez problémů uklidil balon do sítě.

V samotném závěru mohl rozhodnout o výhře Moravanů Trajtel, který utekl sparťanské obraně, ale ve snaze obstřelit Nguyena zakončil vedle brány. Sparta tak ve 42. kole Juniorské ligy remizovala se Slováckem 1:1.

„Po včerejší remíze s Angličany to byl náročný zápas. I tak se hrálo v tempu, ale byla to hitparáda neproměněných šancí. Nakonec můžeme být rádi, že jsme neprohráli,“ bilancoval trenér Petr Janoušek.

„Hráči se snažili. Měli jsme šancí na šest zápasů, ale trvá naše střelecká impotence. Sami sobě jsme byli největším soupeřem,“ dodal kouč sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha „U21“ – 1. FC Slovácko „U21“ 1:1 (0:0)

Branky: 83. Nový - 68. Janečka.

ŽK: Banasik, Macháč, Prajza, Břečka, Ťok.

Sparta: Nguyen - Kadlec, Matějka, Vokoun (75. L. Moravec), Vondra - Macháč, Hašek (66. Toml), Miskovič, Nový – Nečas (72. Surmaj), Jakubov (62. Kerić).

Slovácko: Fryšťák – Chynoradský, Banasik, Pilka, Machač, Janečka, Trajtel, Fojtášek (59. Kubl), Prajza (83. Groulík), Břečka (46. Ťok), Hanák.