Správná odpověď

22. 8. 2016 | 17:14zpět na seznam novinek

Juniorka nechala zapomenout na deset dní starý neúspěch s Bohemians a po velmi dobrém a bojovném výkonu veze všechny body z Jablonce za výhru 2:0. Obě branky dal z pokutových kopů David Surmaj.

Úvod zápasu byl však z obou stran velmi opatrný, jako by se chtěly oba celky na hřišti nejdříve seznámit. Po čtvrthodinovém "oťukávání" ale přišla ofenzivní jízda, která musela bavit všech 150 přihlížejících diváků.

Do první šance se dostali domácí. Patrik Schön vlítl do otevřené obrany a jeho střela na zadní tyč jen o pár centimetrů minula Čtvrtečkovu branku. O dvě minuty později byl však ve vápně podražen Surmaj, který si s nařízeným pokutovým kopem poradil zkušeně a jabloneckého brankáře poslal na druhou stranu.

Jen o pár chvil později se mohli sparťané radovat podruhé. Ve vyložené šanci však z hranice penalty trestuhodně minul Špaček. Následně zahrozili také hosté. Kapitán Severočechů Tichý se snažil odčinit pokutový zákrok, avšak k jeho smůle hlavičkoval nad.

Celkově standardní situace byla doména domácích, což potvrdili o minutu později. Z bezprostřední vzdálenosti hlavičkoval po centrovaném míči Palatický do břevna. V posledních vteřinách prvního poločasu se ještě k dvojité dorážce dostal Surmaj, ale ani v jednom případě na Repáně nevyzrál.

Ve druhé půli oba týmy pokračovaly v ofenzivní hře, která vyústila ve spoustu zahozených šancí. Ve velmi dobrých šancích selhali Kitanovič s Novotným. V 87. minutě mohl zápas zlomit Matoušek, ale ani nadvakrát na Repáně nevyzrál.

A tak definitivní tečka přišla až v devadesáté minutě. Novotný se prodral do pokutového území, kde ho nedovoleně zastavila jablonecká obrana. Nařízený pokutový kop zahrál Surmaj naprosto stejně jako v prvním poločase, čímž zařídil Spartě dvoubrankové vedení a další tři body do tabulky.

FK Jablonec U21 – AC Sparta Praha U21 0:2 (0:1)

Branky: 24.a 90. Surmaj (oba z PK).

ŽK: 23. Tichý – 33. Vrána, 63. Palečko, 81. Matoušek, 86. Novotný.

FK Jablonec: Repáň – Štěpánek, Tichý, Hlůže (78. Petržilka), Díl (46. Pleštil), Palatický, Soukup, Šedý, Schön (72. Jelínek), Vencbauer (66. Vitkovič), Žemba.

AC Sparta Praha: Čtvrtečka – Kadlec, Sváta, Vrána, Palečko, Cabadaj, Špaček (82. Rajmon), Čmelík (56. Kitanovič), Eichler (61. Novotný), Matoušek (90. Penc), Surmaj (91. Wala).

Rozhodčí: Pechanec – Poživil, Vitner.