Sparťané rozstříleli Jihlavu šesti góly

17. 10. 2016 | 15:51zpět na seznam novinek

V prvním poločase nemohla sparťanská juniorka dlouho protrhnout střeleckou smůlu, když se z nespočtu gólových šancí dokázal prosadit pouze Tiemoko Konaté. V druhé pětačtyřicetiminutovce se však rudý gólostroj rozjel a zastavil až na číslovce šest.

„Tolik neproměněných šancí, které jsme si v první dvacetiminutovce vytvořili, jsem za svoji kariéru snad neviděl,“ hlesl nevěřícně Michal Horňák po konci zápasu. Do vedení se však paradoxně dostali domácí. Marek Šerý vystřelil z dvaceti metrů nepříjemnou skákavou střelu, kterou na rychlém terénu dokázal Čtvrtečka pouze vyrazit k dorážejícímu Janu Záviškovi.

O devět minut později se Jihlava dostala dokonce do dvoubrankového vedení. Na dlouhý aut do šestnáctky si vyskočil Filip Vedral a hlavičkou na zadní tyč přehodil sparťanského brankáře.

Následovala série skvělých příležitostí Sparty. Konaté už položil jihlavského brankáře na zem, ale střelu dokázal na poslední chvíli zablokovat jeden z domácích obránců. V další šanci se ocitl Špaček, jehož střelu zachytil na brankové čáre brankář Kotnour.

Snížení tak přišlo až po půl hodině hry. Velmi aktivní Konaté obdržel přesnou přihrávku na hranici velkého vápna a přízemní střelou poupravil ukazatel skóre na 2:1. Do poločasové přestávky měl vyrovnání na kopačce Zahustel, jeho pokus ale mířil pouze do boční sítě.

Ve druhém poločase sparťané naprosto dominovali a soupeře k ničemu nepouštěli. Vyrovnávací branka přišla ihned po změně stran. Špačkův pokus ze standardní situace ještě skončil na tyči, následná dorážka Cabadaje z bezprostřední blízkosti si však cestu mezi tři tyče našla.

Do vedení se Sparta dostala v 64. minutě. Konaté uvolnil přesnou přihrávku Zahustela ve velkém vápně, který si se situací poradil zkušeně a střelou k přední tyči otočil vývoj utkání.

Definitivní klid na kopačky přinesla hlavička Václava Pence o dvanáct minut později. Tímto gólem ale sparťané zdaleka neřekli poslední slovo. V 82. minutě dostal dlouhý míč za obranu Youssouf Dao, který nadvakrát překonal Kotnoura.

Poslední branku obstaral Konaté, který se na velkém vápně zbavil obránce a nekompromisní střelou k tyči navýšil vedení na konečných 6:2.

„V Jihlavě to je snad zakleté, vždycky tu otáčíme nepříznivý vývoj. Klukům jsem říkal, že pokud vydržíme v aktivní hře z první půle, musí se štěstí přiklonit na naší stranu. A stalo se. V druhém poločase jsme si fotbal vysloveně užívali,“ zhodnotil skvělý obrat v druhém poločase Michal Horňák.

FC Vysočina Jihlava U21 – AC Sparta Praha U21 2:6 (2:1)

Branky: 10. Záviška, 19. Vedral -31. a 87. Konaté, 48. Cabadaj, 64. Zahustel, 76. Penc, 81. Dao.

ŽK: 47. Fiala, 48. Kotnour, 55. Vitásek.

Jihlava: Kotnour – Včelka (68. Časta), Vedral, Beseda, Fiala – Záviška, Kolčava, Vitásek (61. Dujmovič), Šerý – Šamánek (82. Pěnkava), Sargsyan (76. Smejkal).

Sparta: Čtvrtečka – Kadlec Milan, Köstl (46. Penc), Sváta – Dudl (65. Císařovský), Cabadaj, Špaček (86. Čmelík), Havelka, Zahustel (86. Balvín) – Dao (82. Eichler), Konaté.

Rozhodčí: Dubravský - Caletka, Horák.