Skopcovy rohové kopy přinesly vítězství

31. 3. 2014 | 15:48zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka porazila Duklu 2:1 díky gólům Lukáše Moravce a Davida Matějky. Sparťané celkem zahrávali 17 rohových kopů a dva z nich skončily gólem.

Ve dvacáté minutě centroval z pravé strany Nečas. Hašek před bránou nezakončil ideálně, ale míč se odrazil k Miskovičovi, jehož následnou dělovku gólman Vávra vyrazil. O devět minut později Skopec zahrával přímý kop zprava, odkud našel u zadní tyče Čavoše, ale ten ve skluzu těsně minul bránu.

Druhá půle byla mnohem zajímavější. Sparta dostala Duklu pod tlak, měla mnoho šancí a zahrávala jeden rohový kop za druhým. Nakonec se ujal ten z 57. minuty, kdy se míč odrazil k Lukáši Moravci a jeho rána skončila v síti. Jedenáct minut na to Skopec pro změnu z druhé strany našel přesně hlavu Davida Matějky a ten zvýšil na 2:0. Hosté se nakonec zmohli na snížení deset minut před koncem. Centr zleva usměrnil za Nguyenova záda Gajecký. Vedení 2:1 už sparťané ubránili.

„V závěru jsme vítězství ukopali, ale troufnu si říct, že po většinu utkání jsme byli lepším a fotbalovějším týmem. Vypracovali jsme si hodně brankových příležitostí, ale netěší nás jejich neproměňování a řada nevynucených chyb,“ komentoval trenér Petr Janoušek. „Přístup hráčů byl skoro celý zápas podle mých představ,“ dodal kouč sparťanských juniorů.

AC Sparta Praha „U21“ – FK Dukla Praha „U21“ 2:1 (0:0)

Branky: 57. Moravec, 68. Matějka – 81. Gajecký.

Sparta: Nguyen - Kadlec, Matějka, Bederka, P. Hovorka – Nečas (88. Kitanovič), Čavoš, Hašek ml., Miskovič (46. Moravec) – Skopec (75. Sulovský), Hájek (84. Mejdr).

Dukla: Vávra – Kulikov, Brejcha, Bezpalec, Jíra (63. Vrkoč), Reiter (63. Gajecký), Bartůněk (85. Matta), Hrazdíra, Preisler, Vopat, Toman (77. Mazlouf).

Rozhodčí: Houdek – Kubr, Pastyřík.