První ztráta v nadstavbě

23. 4. 2018 | 15:51zpět na seznam novinek

Ve třetím kole nadstavbové části přivítali svěřenci Michala Horňáka neporažené Teplice. Vyrovnané utkání rozhodly dvě standardní situace, které hosté proměnili a odvezli si na sever Čech tři body za vítězství 2:0.

Start do zápasu vyšel lépe domácím. Mustedanagićova střela ze druhé minuty jen zahřála brankáře hostí. Větší příležitost přišla v sedmé minutě, když se Pavlík probil po levé straně a naservíroval přesnou přihrávku Julišovi na malé vápno, jehož střelu zblokoval jeden z obránců. Po úvodním tlaku se do hry začaly dostávat častěji i Teplice a hra se postupem času vyrovnala.

Ve 32. minutě vyslal Tasić nadýchaný centr do vápna. Novotnému chybělo pár centimetrů, aby na míč dosáhl. O minutu později se z velké vzdálenosti opřel do balonu Mustedanagić. Střela se odrazila od tyče pod nohy Špačka, který svou dorážku poslal nad. Ve 38. minutě přišla velká příležitost Teplic. Po rychlém brejku se dostali ve třech do otevřené obrany Sparty, ale nakonec celou situaci špatně vyřešili a míč skončil v zámezí. Zbytek poločasu nenabídl žádnou „tutovku“.

Po příchodu ze šaten udeřily Teplice. Ve 48. minutě se po rohu prosadil Čmovš. Pro hráče v rudých dresech to byl rychlý budíček. Odpověď mohla přijít velmi záhy. V 51. minutě hlavičkoval jen těsně vedle Novotný a o dvě minuty později vyslal nebezpečnou střelu Mustedanagić. Plachtící brankář jen sledoval míč, který skončil o kousek vedle.

55. minuta přinesla dvě zranění. Novotný musel odstoupit kvůli svalovým problémům a Burda dostal úder do klenby chodidla, která obránce trápí. Michal Horňák místo nich poslal do hry Mohameda s Pencem. V 61. minutě přišla asi největší šance domácích. Juliš dobře uvolnil Pavlíka, ale ten v jasné pozici selhal. Posledním střídajícím byl Čajkovský, který v 74. minutě nahradil kapitána Špačka.

Rozhodnout celé utkání mohl sedm minut před koncem Hejlet, ale brankář Vorel své mužstvo podržel perfektní zákrokem. Konečná tečka přišla v 84. minutě, když roh teplických dorazil do sítě Richter a rozsekl zápletku pondělního zápasu. Juniorka nakonec prohrála 0:2 a v nadstavbové části Junirorské ligy se propadla na třetí místo.

AC Sparta Praha U21 – FK Teplice U21 0:2 (0:0)

Branky: 48. Čmovš, 84. Richter. ŽK: Hovorka – Hasil, Richter, Hajleta. Rozhodčí: Hanousek – Hurych, Holakovská. Počet diváků: 250 diváků.

Sparta: Vorel – Pavlík, Hovorka, Tasić, Burda (53. Penc), Palečko, Špaček (73. Čajkovský), Traoré, Juliš, Mustedanagić, Novotný (54. Mohamed).

Teplice: Nejedlý – Čmovš, Kodeš, Haljeta (87. Martirosyan), Šimeček, Novotný, Gebert (71. Berešík), Kodad, Díaz (62. Švejda), Hasil, Richter.