Promrhané vedení

12. 8. 2016 | 13:20zpět na seznam novinek

Třetí kolo Juniorské ligy přineslo první sparťanské zaváhání. I přesto, že si svěřenci Michala Horňáka vypracovali v první půli dvoubrankové vedení, v tom druhém zaspali především úvodní minuty, čehož Bohemka využila k otočení zápasu.

Už od úvodního hvizdu se hrál velmi svižný fotbal, ve kterém měli větší iniciativu domácí. V deváté minutě byl ve vápně Bohemians faulován Palečko. Nařízený pokutový kop proměnil s velkým přehledem Martin Nešpor.

Sparta pokračovala ve velkém tlaku, ale hlavička Císařovského jen o kousek minula Koubovu branku. Na druhé straně se v totožné situaci ocitl Vacík, ale ani jeho hlavička neskončila mezi třemi tyčemi.

V sedmadvacáté minutě zahrával standardní situaci ze strany hřiště Martoušek, jehož centrovaný míč se poodrážel k Palečkovi, který z bezprostřední blízkosti poslal Spartu do dvoubrankového vedení.

Do druhé půle však vstoupili lépe hosté. Již po třech minutách se lehkou tečí prosadil Santos. A bylo hůř. V 54. minutě napřáhl brazilský útočník z hranice vápna a jeho křižná střela zapadla k tyči Čtvrtečkovy branky.

Po divoké desetiminutovce se sparťané probudili z poločasového spánku. Do dobré příležitosti se dostal Matoušek, ale jeho střelu z dvaceti metrů vyrazil Kouba na roh.

V sedmdesáté minutě však ‚klokani‘ udeřili potřetí. Filip Blecha z mírného úhlu vypálil přesně do horního rohu branky, kam se Čtvrtečka natahoval marně.

V závěru utkání sparťané zatlačili svého soupeře, který vyrážel do rychlých protiútoků. V jednom z nich mohl Blecha přihrávat osamocenému Santosovi, ale vlastní nešikovností o míč klopýtl.

Vyrovnání měl na kopačce střídající Rajmon, ale jeho střelu z patnácti metrů zablokovala obětavě hrající hostující obrana.

Sparta tedy dobře rozehraný zápas nedotáhla do vítězného konce a s Bohemians 1905 prohrála 3:2.

Ve čtvrtém kole se juniorka představí v pondělí 22. srpna v Jablonci.

„Naprosto jsme zaspali druhou půli. Bláhově jsme si mysleli, že je rozhodnuto a pochopitelně nebylo. Věděli jsme, že na nás Bohemka po změně stran vletí. Dala kontaktní gól, dostala se do euforie a po výkonu v druhém poločase si holt zasloužila vyhrát,“ zhodnotil promarněný zápas trenér Horňák.

AC Sparta Praha U21 – Bohemians 1905 U21 2:3 (2:0)

Branky: 10. Nešpor (z PK), 27. Palečko – 48. a 53. Santos, 70. Blecha

ŽK: 30. Matoušek, 71. Palečko, 75. Nešpor – 71. Rothe.

Sparta: Čtvrtečka – Pavlík, Kadlec Milan, Hovorka – Palečko, Cabadaj (76. Penc), Císařovský (57. Čmelík), Matoušek, Špaček (57. Wala) – Nešpor (75. Urban), Surmaj (46. Rajmon).

Bohemians 1905: Kouba – Brak, Hradecký (46. Horizrál), Charvát, Rothe – Blecha, Kostka (46. Šetina), Santos (83. Přibyl), Vacík – Matheus (59.Věchtík), Vaníček.

Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Matějček.