Porážka v posledním kole

28. 5. 2018 | 15:35zpět na seznam novinek

V posledním zápase nadstavbové části Juniorské ligy se na Strahově představilo Slovácko. I přesto, že sparťané vyhráli první poločas se nakonec radovali hosté. Skóre otevřel v prvním poločase Tasić, ale Slovácko přidalo ve druhé části tři branky a Sparta podlehla Slovácku 1:3.

Začátek zápasu byl kvůli zpoždění hostů posunut o třicet minut později, takže se místo obvyklých 13:00 začalo v půl druhé. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a hrálo se hlavně ve středu pole. Více práce nakonec měla obrana Slovácka, která musela odvracet několik rohů. Navíc hráči v rudých dresech často stříleli, jako například Da Cruz v patnácté minutě. Brazilcova střela nakonec skončila pár decimetrů od pravé tyče Trmala. Se stejným výsledkem skončila na druhé straně střela Hajnoše.

Ve 33. minutě potáhl Tasić míč po pravé straně, podíval se do šestnáctky a nacentroval. Nepřesný centr skončil na zadní tyči, od které se balon odrazil pod nohy brankáře a od něj přímo do sítě. Tasić kuriózně poslal Spartu do vedení – 1:0. Zbytek první části už nedošlo k výraznějšímu ohrožení ani jedné branky.

Trenér Michal Horňák neprovedl během pauzy žádnou změnu a vyslal na trávník totožnou jedenáctku. Dvoubrankové vedení mohl trefit hned v úvodu druhé půle Palečko. Sparťanský záložník prošel středem hřiště, dostal se mezi obránce, ale následnou střelu na poslední chvíli zablokoval právě jeden ze stoperů.

V 57. minutě předvedl fantastický zákrok Štorc, když akrobatickým skokem vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. Následný závar před brankou už obrana Sparty zvládla. Slovácko se dožadovalo přezkoumání celé situace videorozhodčím, ale ani ten nenašel míč za brankovou čárou a domácí drželi jednobrankové vedení.

Obrovskou příležitost spálil v sedmdesáté minutě Mohamed, který netrefil přesně Tasićův centr z pravé strany. V 78. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil hostující Pernica přesnou střelou k tyči srovnal stav - 1:1.

O šest minut později vyřešilo Slovácko brejk jak nejlépe mohlo a Pospíšil otočil - 1:2.

Konečnou tečku udělal opět Pospíšil. Sparta zariskovala a v nastavení vyslala na roh i brankáře Štorce. Brankář se dostal k hlavičce, ale trefil jen obránce před sebou. Míče se zmocnil Pospíšil a po sprintu přes celé hřiště skóroval - 1:3.

Juniorský tým zakončil sezónu porážkou 1:3 se Slováckem a v celkové tabulce nadstavby skončil na šestém místě.

AC Sparta Praha U21 – Slovácko U21 1:3 (1:0)

Branky: 35. Tasić - 78. Pernica, 84. a 90+2. Pospíšil. ŽK: Burda, Tasić – Flasar, Pospíšil. Rozhodčí: Marek – Koval, Vlček. Počet diváků: 80 diváků.

Sparta: Štorc – Maksić, Penc, Tasić (72.Pavlík), Burda, Palečko, Špaček, Da Cruz, Alexandr (81. Sedláček), Mohamed, Čajkovský (68. Baftijar).

Slovácko: Trmal – Flasar, Hani, Leskovjan, Čajka (52. Řihák), Řehola (57. Obdržálek), Hajnoš (61. Pernica), Mareš, Pospíšil, Vaďura, Minx.