Pětigólový příděl Mladé Boleslavi

26. 2. 2018 | 15:40zpět na seznam novinek

Sparťané chtěli odčinit ztrátu z minulého kola, kdy na půdě Jablonce ztratili v závěrečných vteřinách vítězství a proti Mladé Boleslavi se jim to podařilo na výbornou. Juniorka se díky vítězství 5:1 vyhoupla na první místo ligy.

Svěřenci Michala Horňáka byli od prvních minut aktivnějším týmem a častěji u míče. Soupeře drželi na jeho polovině ve snaze vstřelit úvodní branku zápasu. Gól ale padl až v samém závěru prvního poločasu, kdy čekání ukončil, po přihrávce Ristiće, útočník Lukáš Juliš. Do šaten se tedy šlo s jednobrnakovým vedením na straně domácích. O pauze vystřídal střelce první branky Jiří Boula.

Po půli se začalo tak, jak skončila první část. Hráči v rudých dresech v převaze a pokud ztratili balón, vysokým presinkem ho dokázali získat rychle zpět. Velmi dobře fungovala spolupráce na pravé straně. Dvojice Pavlík – Plavšić často kombinovala a servírovala zajímavé centry do šestnáctky. Velkou příležitost připravili v 57. minutě, kdy si mezi sebou vyměnili míč, Plavšić centrem našel Novotného, který však hlavičkoval nad.

O dvě minuty později se už skóre měnilo. Mustedanagić se na velkém vápně otočil kolem obránce a přidal druhou branku utkání. Dominanci domácích dokonal v 64. minutě Boula, který dorazil do sítě střelu Ristiće. Následně Sparta lehce polevila a dala prostor hostům ke snížení. V 67. minutě se prosadil Dohnalík a Mladá Boleslav ucítila šanci ještě něco se zápasem provést a zabojovat o výsledek.

Sparťané to ale nepřipustili a oproti utkání v Jablonci minulý týden si plný bodový zisk vzít nenechali. Michal Horňák vyslal do hry Traorého, který se v 81. minutě prosadil přízemní střelou po individuální akci v pokutovém území. Gólový učet uzavřel v 83. minutě Ondřej Novotný, když během napadání vystihl rozehrávku hostů a upravil na konečných 5:1.

AC Sparta Praha U21 - FK Mladá Boleslav U21 5:1 (1:0)

Branky: 44. Juliš, 59. Mustedanagić, 63. Boula. 81. Traoré, 83. Novotný – 67. Dohnalík. ŽK: Kopa. Rozhodčí: Královec – Flimmel, Fišer. Počet diváků: 20.

Sparta: Štorc – Pavlík (83. Tasić), Penc, Burda, Ristić – Plavšić (68. Tvaroh), Sáček (60. Čajkovský), Mustedanagić, Vatajelu (75. Traoré) – Juliš (46. Boula), Novotný.

Ml. Boleslav: Vejmola – Komárek, Chaluš (46. Procházka), Košek, Vejr, Dohnalík, Rudzan, Zabilanský (72. Krčmář), Kopa, Machů, Glockner.

Luděk Stracený po zápase:

Jste spokojeni s hráči z A-týmu?

Ano, jsme. Všichni hráči přistupují k našim zápasům jako k zápasům prvního týmu. Jsou to profesionálové. Jejich kvalita je na hřišti vidět. Juliš se Zizouem nám svými brankami pomohli, ale pomáhají i v mezihře a zvedají výkony kluků z juniorky. Takže samá pozitiva.

Budou doplňovat kádr i v dalších zápasech?

Vždy záleží na dohodě mezi trenéry. Po utkání "áčka" se spojí trenér Stramaccioni s Michalem Horňákem nebo já s Radkem Kováčem a ujasníme si, jaké jsou potřeby a možnosti.

V kádru dnes chyběli Lukáš Vácha nebo Martin Matoušek, jsou nemocní?

Naštěstí jsou v pořádku, ale museli jsme se řídit pravidly juniorské ligy o nasazování hráčů starších 21 let. Těch může být v nominaci maximálně pět. Vácha s Matouškem a Špačkem dostali pro tentokrát volno.