Oslabená juniorka podlehla Varnsdorfu 2:3

14. 4. 2014 | 19:40zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři se ve Varnsdorfu museli obejít bez celé řady hráčů, kteří jsou s reprezentací, nebo se připravují na zápas B-týmu. Lukáš Moravec navíc neodcestoval kvůli angíně. Zranění stehenního svalu delší dobu vyřazuje gólmana Jakuba Kotěru.

Těsně před zápasem se také zranil další brankář Jan Hrdina, který si narazil prst na ruce, ale ještě odchytal první poločas. Ve druhé půli se už v bráně Sparty objevil teprve sedmnáctiletý Luboš Zavadil.

Domácí šli do vedení ve 13. minutě, kdy Hrdinu zaskočila nepříjemná tečovaná střela z dvaceti metrů. Sparťané odpověděli o sedm minut později, kdy Miskovič chytrou přihrávkou mezi stopery poslal do šance Štěpána Hájka a ten následnou křižnou střelou vyrovnal na 1:1. Záhy se Pražané dostali do vedení, kdy po dlouhém pasu uzdraveného Bredy prošel Macháč z pravé strany až na hranici vápna a levačkou prostřelil Kloudu. Janouškovi svěřenci měli i další šance, ale nakonec udeřili Varnsdorfští. Sedm minut před koncem prvního dějství skóroval z hranice šestnáctky Čurgali a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Po změně stran měla Sparta navrch, ale střely Miskoviče a Jakuba Moravce mířily vedle. V 54. minutě se Halbich zmocnil míče za sparťanskou obranou a tvrdou ranou prostřelil střídajícího Zavadila. „Za ten gól nemohl, jinak předvedl dva velmi dobré zákroky,“ pochválil mladého gólmana kouč Janoušek.

Hosté se snažili odpovědět z přímých kopů, ale Vondrův pokus z 24 metrů Klouda povedeným zákrokem vyrazil, a poté si poradil i se Sulovského střelou mířící z 28 metrů doprostřed brány. Nechybělo mnoho a debutující brankář Zavadil mohl v závěru dokonce skórovat, ale Klouda jej po rohu a následné hlavičce Tomla k dorážce nepustil. Sparťanská juniorka tak po prohře 2:3 odjíždí z Varnsdorfu bez bodů.

„Opět jsme se snažili hrát hezký fotbal, kombinovali jsme, ale chyběly nám zkušenosti, které měli druholigoví hráči soupeře. Bylo znát, že domácí jsou silnější v osobních soubojích a naši hráči naopak odpadávali,“ uvedl po utkání trenér Petr Janoušek a dodal: „Mrzí mě, že jsme prohráli, ale pro naše mladé hráče je to cenná zkušenost. Mohli se přesvědčit, jak dlouhá cesta je ještě čeká k dospělému fotbalu.“

FK Varnsdorf „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 3:2 (2:2)

Branky: 13. Daníček, 38. Čurgali, 54. Halbich – 20. Hájek, 21. Macháč.

ŽK: Halbich, Ruszó, Zbrožek – Breda, Vokoun, Macháč.

Varnsdorf: Klouda – Mach, Šimoník, Filip, Černý (82. Vomáčka), Vála, Zbrožek, Čurgal, Ruszó (75. Šťastný), Daniček, Halbich (82. Prieložný).

Sparta: Hrdina (46. Zavadil) – Kadlec (59. Sulovský), Breda, Vokoun, Hovorka (46. J. Moravec) – Macháč, Miskovič, Toml, Vondra – Skopec (59. Kitanovič), Hájek (46. Surmaj).

Rozhodčí: Berka – Zeman, Růžička.