Nadstandardní první poločas

8. 8. 2016 | 15:16zpět na seznam novinek

Ve druhém kole Juniorské ligy porazila Sparta, posilněna hráči A týmu, Teplice 4:0. O vysokém výsledku rozhodla především první půle, kdy sparťané dokázali využít hned čtyři gólové příležitosti.

Jestli si trenéři přáli nějaký vstup do zápasu, byl to právě tento. Sparta byla hned od začátku aktivnější, a byť přišly nějaké nepřesnosti, vše se brzy v dobré obrátilo. Už v desáté minutě si na nadýchaný centr naskočil Matěj Pulkrab a hlavičkou pověsil míč do sítě Švejdovy branky.

Sparťané i nadále diktovali tempo hry a vytvářeli si nebezpečné šance. O šest minut později se dlouho nenechal pobízet Mustedanagič a tvrdou střelu pravou nohou poslal přesně k tyči – 2:0.

O čtvrt hodiny později se Zizu opět opřel do míče, tentokrát levačkou, ovšem se stejným efektem. Jeho projektil z vápna se štěstím doputoval za brankáře Švejdu - 3:0.

Následně se začali osmělovat i hosté, ale lob Žitného skončil i nad ochrannou sítí. A tak přišla řada na domácí. Pěknou kombinaci ve vápně zakončil pohodlně Ondřej Zahustel, který upravil skóre první půle na rozdíl čtyř branek.

„Jsem rád, že se nám takto povedl vstup do utkání. V podstatě z prvních dvou střel jsme dali dvě branky a šli brzy do vedení. Pochopitelně nám hodně pomohli i kluci z áčka. Nechci říct, že bylo po poločase rozhodnuto, ale druhá půle se podle toho odvíjela,“ vyzdvihl povedenou pětačtyřicetiminutovku trenér Horňák.

Do druhé půle vstoupily oba celky beze změn. Hosté se snažili nepříznivý výsledek alespoň trochu zkorigovat, ale v dobrých šancích si na Čtvrtečku nepřišel Martirosyan, Batryn ani Softič.

V největších šancích Sparty pak neuspěla slabá střela Pulkraba či hlavička Surmaje, která mířila jen pár centimetrů vedle teplické branky. V úmorném vedru se hrál opravdu pohledný a svižný fotbal, ale druhá půle již žádnou branku nepřinesla.

„Teplice nehrály vůbec špatně. Neustále se snažily hrát, hodně běhaly. Celkově šlo bez pochyby o kvalitní zápas, který však rozhodla naše nadstandardní první půle,“ zhodnotil utkání Michal Horňák.

Ve třetím kole Juniorské ligy přivítá sparťanská juniorka Bohemians 1905 netradičně v pátek 12. 8. od 11 hodin. Zápas se odehraje na Strahově.

AC Sparta Praha U21 – FK Teplice U21 4:0 (4:0)

Branky:10. Pulkrab, 16. a 32. Mustedanagič, 37. Zahustel.

Sparta: Čtvrtečka – Pavlík (82. Sváta), Kadlec Milan, Hovorka – Zahustel, Sáček, Mustedanagič (62. Matoušek), Císařovský (52. Čmelík), Palečko (68. Špaček) – Juliš (62. Surmaj), Pulkrab.

Teplice: Švejda – Mešanovič, Hasil, Hruštinec (85. Schettl), Svoboda – Šup, Kučera, Batryn (67. Tesař), Žitný (82. Kotrba) – Softič (58. Berešík), Martirosyan.

ŽK: 34. Batryn, 80. Svoboda.

Rozhodčí: Vít – Poživil, Vodrážka.