AC Sparta Praha

Lafatovské góly

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

31. 7. 2016 | 16:41zpět na seznam novinek

David Surmaj se dvěma brankami výrazně podepsal pod výhru v Třinci. „Hráli jsme jako tým, proto jsme byli úspěšní,“ vyzdvihl kolektivní výkon ve fyzicky náročném zápase dvougólový střelec.

Ze začátku utkání byl Třinec aktivnější, po vstřelené brance se ale role obrátily. „Je pravda, že první vyloženou šanci měli domácí. V tu chvíli nás výborně podržel Čtvrtek, což bylo pro vývoj utkání hodně důležité. Náš vstup do zápasu byl až moc opatrný, na to si musíme dát do příště větší pozor. Jakmile jsme se dostali do vedení, trošku jsme se uklidnili a začali více hrát naši hru,“ zhodnotil průběh zápasu útočník.

Po každé přípravě jsou úvodní soutěžní zápasy ošemetné, což pocítil i David. „Bylo to opravdu náročné. Nohy bolely, ale moc dobře jsme věděli, že Třinec nám to zadarmo nedá a pokud pomýšlíme na úspěch, musíme na hřišti nechat všechno,“ říkal odhodlaně.

Šance na poklidnější dvoubrankové vedení byly, ujala se však až druhá Surmajova trefa z 85. minuty. „Nedá se říct, že bych se přímo o výsledek obával. Věřil jsem, že to zvládneme dotáhnout do vítězného konce. Do té pětaosmdesáté minuty to bylo opravdu náročné, naštěstí ten druhý gól byl už hodně uklidňující. Každý sparťan co byl na hřišti si zaslouží pochvalu. Hráli jsme jako tým, proto jsme byli úspěšní,“ pochválil letenský tým.

Obě vstřelené branky měly něco společného. Kromě čísla na zádech střelce, šlo o výborný výběr místa ve vápně. Takové typické ‚lafatovské‘ góly. „Neřekl bych, že jsem typově takový David Lafata. Na druhou stranu myslím, že každý útočník by chtěl mít čich na góly, jako má právě Lafi. V tom je opravdu dokonalý,“ vysmekl poklonu ligovému kanonýrovi David Surmaj.

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři