Kvalitnější druhý poločas rozhodl

17. 5. 2018 | 15:20zpět na seznam novinek

K odloženému zápasu 5. kola nadstavbové části Juniorské ligy zavítal na Strahov Zlín. Soupeř se před střetnutím nacházel na osmém místě se ziskem pěti bodů, tedy čtyři body za Spartou. Po utkání se náskok navýšil na bodů sedm, protože juniorka porazila Zlín 2:0 po brankách Novotného a Palečka.

V základní jedenáctce Sparty nastoupili dva hráči na zkoušce. Brazilec Mota da Silveira a Chorvat Mario Crnički, který dorazil na testy z rezervy Bayernu Mnichov.

Úvodní minuty patřily hostům, kteří přimáčkli domácí obranu a několikrát musel zasahovat Bačkovský. Po tlaku Zlínu se do hry dostala i Sparta. V 11. minutě našel Špaček svým rohem hlavu Palečka, který přiťukl míč Crničkimu. Ten se obtočil kolem obránce a vystřelil. Přízemní střelu brankář Šiška zlikvidoval.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou a týmy střídaly lepší chvíle se slabšími. Ve 23. minutě ztratil Mohamed míč ve středu pole a poslal Zlín do brejku na jehož konci stál Mlýnek. Celou situaci vyřešil včasným vyběhnutím Bačkovský. O čtyři minuty později napřáhl k dalekonosné střele Palečko – zazvonila tyč.

Jak Zlínu tak Spartě chyběla v první půli kvalitnější finální fáze a do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vyslal trenér Michal Horňák Ondřeje Novotného místo malého Brazilce. Novotný nastoupil s jasným úkolem vstřelit branku. Sparta přešla na systém se třemi útočníky, který se vyplatil. Sparťané byli nebezpečnější a dobývali branku Šišky ze všech stran.

V 60. minutě poslal Alexandr do vápna centr z pravé strany, který si našel střídající Novotný a tvrdou střelou propálil Šišku v brance – 1:0.

O dvě minuty později se brankáři Zlína nevydařil odkop. Nízký projektil zpracoval Palečko, probil se obranou hostí a střelou mezi nohy navýšil vedení – 2:0.

Druhý gól dodal Spartě klid a vymizely i nepřesnosti, které svěřence Michala Horňáka trápily v první půli. Svůj náskok nakonec hráči v rudých dresech uhájili, i díky několika skvělým zákrokům brankáře Bačkovského a podruhé za sebou zvítězila. Tentokrát juniorka porazila Zlín 2:0.

Trenér Michal Horňák po zápase:

Jak hodnotíte výkon hráčů na testech?

„Brazilec Pedro nastoupil na levém kraji zálohy. Drobný hráč, který má myšlenku a rád si hraje s míčem. V osobních soubojích byl sice o něco slabší, ale své ofenzivní povinnosti plnil velmi dobře. Mario Crnički měl v prvním poločase dobrou šanci, kterou velmi dobře vyřešil střelou z otočky. Ve druhé půli už nebyl tolik vidět. O jeho dalším působení rozhodne vedení klubu.“

Váš celkový dojem ze zápasu proti Zlínu?

„Byl to velice dobrý zápas, hodně bojovný. Navíc bez hráčů A-týmu na obou stranách, a i přesto to bylo velmi mužné utkání plné soubojů a příležitostí. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějakou branku. V první půli jsem dopláceli na vlastní chyby v souhře. Byli jsme nepřesní a ztráceli spoustu balonů. Místo konstruktivních přihrávek přišla přihrávka soupeři. V druhé části přišlo výrazné zlepšení.“

Projevila se na týmu únava z pondělního zápasu proti Příbrami?

„Myslím že neprojevila. Nemuseli jsme nijak zvlášť střídat za což jsem rád. Malé obavy mám spíše ohledně utkání v Karviné za čtyři dny, kam budeme dlouze cestovat. V sobotu hráči dostanou volno, takže věřím, že budou relaxovat a do Karviné pojedeme zregenerovaní.“

AC Sparta Praha U21 – FC Fastav Zlín U21 2:0 (0:0)

Branky: 60. Novotný, 62. Palečko. ŽK: Penc, Tasić - Tkadlec. Rozhodčí: Houdek – Černý, Fišer. Počet diváků: 100 diváků.

Sparta: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasić, Burda, Palečko (85. Maksić), Špaček, da Silveiro (46. Novotný), Alexandr, Mohamed, Crnički (77. Čajkovský).

Zlín: Šiška – Košák, Tkadlec, Votava, Nečas, Vičánek, Zahradník, Kopilec (71. V. Mlýnek), Gettler, Venený, Mlýnek (83. Simonik).