Kanonýr je zpět!

7. 5. 2014 | 18:35zpět na seznam novinek

Ondřej Šíma koncem minulé sezony onemocněl mononukleózou. Po návratu musel záhy léčit problémy s achilovkou a začátkem jarní části si v tréninku poranil kotník.

Zatímco v minulé sezoně se spolu se slávistou Liškou stal nejlepším střelcem nejvyšší dorostenecké soutěže, v tomto ročníku dal zatím pouze dva góly v mistrovských utkáních. První vstřelil v listopadu na hřišti Baníku Ostrava, kde sparťanský A-dorost remízoval 3:3. Od té doby vinou zdravotních problémů čekal na další trefu půl roku.

Sparťanští junioři v pondělí přivítali na Strahově ambiciózní Mladou Boleslav, která přijela posílena o ligové hráče. Středočeši nastoupili s hvězdným útokem Chramosta-Nešpor, ale na hřišti Sparty nezískali ani bod.

Přestože se hrálo ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, spělo klání k bezbrankové remíze. V nastaveném čase se do šance dostal Patrik Čavoš, který se pokoušel udělat kličku Hankičovi, ale mladoboleslavský gólman ji zneškodnil. Míč se však odrazil k volnému Ondřeji Šímovi, který po deseti minutách na hřišti dorazil míč do brány a vyrovnaný duel rozhodl.

„Chtěl jsem to dát pod víko, ale trefil jsem to tak, že se to ještě třikrát odrazilo od země, takže to to byla haluz,“ vysvětloval pobaveně autor vítězné branky.

„Když dám gól po tak dlouhé době a ještě ke všemu rozhodnu zápas proti týmu ze špičky tabulky, je to super pocit, ale musím zmínit, že kluci zápas odmakali a já jen slíznul smetanu,“ těšilo nadějného útočníka.

Šíma však ještě nemá vyhráno. Po zranění bude potřebovat individuální tréninky s kondičním trenérem Tomášem Hašlerem. „Jsem ve strašný kondici. Proti Boleslavi jsem hrál asi deset minut a už po pěti jsem šlapal vodu.“